Klaipėdoje elektromobilių lenktynės vaikams

WASK3780w

Gegužės 7-ąją Centriniame Klaipėdos terminale (Baltijos pr. 40) startuos išskirtinis renginys – DFDS vaikų elektromobilių lenktynės. DFDS ir renginio globėjai – Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija, „Automagistralė“ ir „Klaipėdos regiono keliai“ -dovanoja puikią šventę patiems jauniausiems šalies eismo dalyviams, kuri ir vainikuos elektromobilių lenktynių „Vilnius-Palanga“ programą.

Šios neeilinės šventės rengėjai į uostamiestį iš visos šalies kviečia 4-10 metų berniukus ir mergaites, kurie specialiai įrengtoje „drag“ ir slalomo lenktynių trasose susikaus dėl geriausio vaikiško elektromobilio vairuotojo titulo.

„Vaikų lenktynės elektromobiliais jau antrą kartą pamečiui šiame renginyje randa vietos neatsitiktinai, – sako vienas elektromobilių maratono rengėjų, VšĮ „Autoeventus“ direktorius Darius Grinbergas. – Būtent jiems, dalis kurių galbūt pirmą kartą uostamiestyje išbandys vaikišką elektromobiliuką, priklauso ateitis ir jie, žinoma, vairuos pažangiausią netolimos ateities transportą – elektromobilius. Jei bendromis pastangomis mes visi nuo pat mažumės sugebėsime vaikams įdiegti teisingą sampratą apie vairavimo subtilybes, saugaus greičio pojūtį, pagarbą kitiems eismo dalyviams, greitai keisis ir situacija mūsų keliuose. Juolab, kad būtent elektromobiliai neprovokuoja važiuoti greitai, o skatina ekonomiškai naudoti visus energijos resursus“.

WASK3661w

Šias vertybes propaguoja ir vaikų lenktynių pagrindinis partneris DFDS. Patogios kelionės, išnaudojant teikiamus keltų privalumus, padeda prailginti poilsį ir praturtinti atostogas, todėl ypač mėgstamos šeimų, keliaujančių su vaikais. Laisvai mėgaudamiesi kelionės jūra malonumais mažieji keliautojai ir jų tėveliai gali bent trumpam pamiršti intensyvaus eismo greitkelius ir juose tykančius pavojus.

Ko reikia norintiems išbandyti jėgas šioje mažųjų greičio fiestoje? Labai nedaug – kuo geriau  susipažinti su būsimųjų varžybų taisyklėmis ir registruotis į šias lenktynes. Registracijos nuorodą galima surasti DFDS Lietuva Facebook puslapyje.

Neatidėlioti registracijos į vaikų lenktynes labai svarbu dar ir todėl, kad dalyvių skaičius visose trijose klasėse ribotas („Mikro Drag“ – 30, „Standart–slalom“ – 30, „Mini Drag PRO“ – 16), o pirmenybę organizatoriai teiks anksčiausiai užsiregistravusiems.

Lenktynių techniką – elektromobiliukus – vaikams pateiks renginio organizatoriai, o „Mini Drag PRO“ klasės dalyviai varžysis su savo atsivežta technika.

Vaikai rungsis kompaktiškoje 60 pėdų (18,288 metro), žiūrovams ir varžovams gerai matomoje distancijoje, o patekę į lenktynių finalą startuos irgi poromis, suskirstytomis pagal atrankos varžybose pasiektus rezultatus.

Vaikų lenktynėse Klaipėdoje bus naudojama profesionali laiko matavimo įranga, dirbs automobilių sporto klubo „Žaibelis“ teisėjai ir saugos specialistai.

Mažiesiems automobilistams gerų ir saugių startų palinkės ir elektromobilių lenktynių „Įsikrauk su Energijos tiekimu: Vilnius – Palanga su Nissan Leaf“ dalyviai.

Su saugiu važiavimu ir elgesiu kelyje mažuosius supažindins ilgametę patirtį turintys efektyvaus vairavimo instruktoriai, „Žaibelio“ klubo automobilių sporto specialistai.

DFDS vaikų elektromobilių lenktynės Centriniame Klaipėdos terminale prasidės gegužės 7 d. 11 val.

Lenktynių nugalėtojai bus apdovanoti taurėmis, o visi dalyviai – atminimo medaliais ir DFDS dovanėlėmis.

www.auto-bild.lt