Mokinio kuprinė saugos nuo nelaimės kelyje

Volkswagen pasirašė sutartį su eismo sektoriaus informacinių technologijų bendrove Coodriver GmbH. Strateginiai partneriai savo jėgas vienija spręsdami vieną opiausių eismo saugumo problemų – kaip išvengti skaudžių avarijų, kurias sukelia į kelią netikėtai išbėgantys vaikai.

Pagal šią bendradarbiavimo programą ketinama sukurti išmaniųjų telefonų programėlę, stebinčią vaiko buvimo vietą ir įspėjančią vairuotojus, jei vaikas išbėga į gatvę.

Iš pirmo žvilgsnio – tai techniškai išprususiems žmonėms žinomas įprastas GPS seklys, fiksuojantis jį turinčio asmens buvimo vietą. Tačiau būsimasis Volkswagen ir Coodriver GmbH produktas nuo įprasto seklio skiriasi tuo, kad būdamas pagrįstas galinga debesų kompiuterija, neapsiriboja vien tik sekimo funkcija. Programėlės – seklio signalai per GPS keliauja į debesų kompiuterijos skaičiavimo centrus, kuriuose seklio turėtojo buvimo vieta nuolat lyginama su kelių eismo ir transporto priemonių judėjimui skirtų vietų (statybų, lenktynių trasų, logistikos zonų) žemėlapiais.

Užfiksavus tokioje vietoje patekusį vaiką su GPS sekliu, matuojamas saugus atstumas iki visų ten esančių važiuojančių transporto priemonių ir joms į borto kompiuterius ar prijungtus išmaniuosius įrenginius siunčiamas įspėjimo signalas.

Ne veltui ši bendravimo programa vadinama „Schutzranzen“ (vokiškai: „Moksleivio saugos kuprinė“). Tėveliai, kurie nepageidauja savo atžalas aprūpinti išmaniaisiais telefonais, gali įsigyti nemokamai dalinamus patvariame audinyje įtvirtintus GPS siųstuvus, kuriuos galima įsiūti bet kurioje moksleivio kuprinėje.

Volkswagen elektronikos inžinieriai tvirtina, kad šis projektas plečia automobilio ir kitų eismo dalyvių bei infrastruktūros objektų sąveiką, o projekto įgyvendinimas taps svarbiu žingsniu eismo automatizavimo procese.

www.auto-bild.lt