Patirtis tarptautinėse varžybose – gero rezultato Lietuvoje pagrindas

drivingart-3

Savaitgalį vykusiose 4 valandų ištvermės kartingo varžybose Aukštadvario kartodrome puikiai pasirodė jauniausia lenktynėse dalyvavusi komanda „DrivingART“. Dajus Dabašinskas, Justas Jonušis, Nojus Jurevičius ir Marius Povilaitis nutarė įrodyti, kad gali pasipriešinti suaugusiems lenktynininkams.

Ši ketveriukė tapo greičiausiais tarp visų be pavarų važiuojančių kartingų ir užėmė trečią vietą bendroje įskaitoje.

„Nėra tokių lenktynių, kur galima pasigalynėti su suaugusiais profesionalais. Todėl šios varžybos yra puiki proga pasilyginti greičiu ir galimybėmis“, – sako Justas Jonušis.

„Suaugę sakė, kad mes greitai pavargsim ir mūsų tempas kris. Bet mes norėjom įrodyti, kad galim būtų greiti visas keturias valandas,“ – po finišo pasakojo Dajus Dabašinskas. Dajus net keletą savaičių praleido Aukštadvario kartodrome, kartu su savo treneriu Martynu Tankevičiumi ruošdamasis šioms varžyboms ir tapo vienu komandos lyderių.

Dabašinskui tai buvo itin atsakingas startas – jis pirmą kartą sėdo į „Junior“ kategorijos kartingą ir tai jam buvo pirmos oficialios lenktynės su šiuo kartingų, iki šiol jis kovėsi silpnesnėje „Mini“ klasėje. Dėl to Dajus stengėsi priprasti prie naujos galingesnės technikos ir tuo pačius treniravosi ištvermės lenktynėms. Tai davė vaisių – Dajus „DrivingART“ komandoje tapo vienu iš dviejų lyderių.

Justas Jonušis jau yra pripratęs prie tokios klasės kartingo ir į lenktynes atvyko beveik tiesiai iš Italijos, kur atstovauja „DR Racing“ komandą „World Series Karting“ lenktynėse. Dėl to Justui tai tiesiog buvo puiki treniruotė.

drivingart-5

„Reikėjo prisiminti trasos konfigūraciją, Aukštadvario kartodromo danga pasikeitė, o ir sukibimo čia mažiau negu Italijoje, tad kažkiek adaptuotis reikėjo. Bet viskas gerai, pirmoje treniruotėje suvokiau kas ir kaip ir galėjau važiuoti greitai,“ – pasakoja J. Jonušis.

Techniką šioms lenktynėms komandai ruošė ir aptarnavo „Paske Racing“ ir ji lengvai atlaikė keturių valandų maratoną. Buvo tik vienas nesklandumas, dėl kurio komanda prarado šiek tiek laiko. Dar pirmą lenktynių valandą, netrukus po starto, atsisuko kartingo degalų bakas. Pirmasis startavęs Justas Jonušis į tai nelabai kreipė dėmesio – kadangi bakas yra tarp kojų, jį teko laikyti ir greičiui didelės įtakos tai neturėjo.

Tačiau tai buvo vienintelis nesklandumas – jau po pirmojo degalų pylimo komandos mechanikai baką pritvirtino ir iki pat finišo „DrivingART“ važiavo be problemų.

„Parodėm, kad ir paaugliai gali būti greiti, o kartais netgi greitesni negu suaugę lenktynininkai. Turime ir ištvermės, ir jėgų,“ – po finišo sakė „DrivingART“ komandos lenktynininkai, kuriems yra vos 13-15 metų.

Tai buvo puiki treniruotė jaunimui – Dajus Dabašinskas dabar ruošiasi pirmajam Lietuvos kartingo čempionato etapui, kur jis debiutuos „Junior“ klasėje, o Justas Jonušis netrukus išvyksta į Italiją, kur ruošis pirmajam Europos kartingo čempionato etapui.

www.auto-bild.lt