Profesionalų ištvermės lenktynės Lietuvoje prigijo – ruošiamasi antram dubliui

4 val. endurance

Pastaraisiais metais dažnai rengiamos kartingo ištvermės lenktynės – valandos, dviejų, keturių ar net devynių. Tačiau šiose lenktynėse važiuojama pramoginiais, o ne profesionaliais kartingais.

Praėjusių metų rudenį „Paske Racing“ komanda pirmą kartą Baltijos šalyse surengė 4 valandų lenktynes profesionalams su profesionaliais kartingais. Varžybos pasiteisino – buvo netikėtai azartiškos, o jų nugalėtojas paaiškėjo tik paskutiniuose ratuose.

„Po šių lenktynių gavome daugybę puikių atsiliepimų ir paskatinimų toliau rengti šias lenktynes,“ – pasakoja daugkartinis Lietuvos kartingo čempionas ir šių lenktynių iniciatorius Paulius Paškevičius.

Tai paskatino Paulių ir jo komandą tokias lenktynes pakartoti ir pavasarį – prieš prasidedant profesionalų kartingo čempionatui mūsų šalyje.

Taigi, jau šį savaitgalį Aukštadvario kartodrome profesionalai ir vėl susirems kovoje dėl greičiausiųjų titulo „Newkart 4 h Endurance“ varžybose.

Žinoma, jose dalyvaus ir praėjusių lenktynių nugalėtojai. Vieni greičiausių Lietuvoje profesionalų Laurynas Razas ir Rokas Baciuška į pagalbą šįkart pasikvietė ir dar vieną kolegą – Karolį Jovaišą. Pakeitę pavadinimą į „Full Gas Racing“ šie trys sportininkai pilni ryžto pakartoti savo pergalę.

4 val. endurance-4

Tai ko gero bus vieni stabiliausių ir greičiausių sportininkų, tačiau jiems lengva nebus.

Praėjusiais metais laimėję klasėje „Open“ kur lenktyniaujama kartingais be pavarų šiemet savo pergalę pakartoti sieks ir „ArtKart komanda. Tačiau jų laukia padidėjusi konkurencija.

Šios varžybos sudomino ir užsienyje lenktyniaujantį Justą Jonušį – jis kartu su Nojum Jurevičium, Dajum Dabašinsku ir Marium Povilaičiu susibūrė į „Driving Art“ komandą ir pretenduoja tapti viena jauniausių ir greičiausių komandų šiose lenktynėse.

Kovingai nusiteikusioms komandoms naujienų žada ir patys organizatoriai. Šįkart bus papildomai apdovanoti „Alyva.lt“ kvalifikacijos nugalėtojai. Geriausiai pasirodžiusioms komandoms dar prieš startą bus įteikti tepalai.

Pirmosiose lenktynėse puikiai pasiteisino unikalus „saugos automobilis“. Šiais metais dvivietį kartingą, atliksiantį šią funkciją vėl paskolino Kauno „Vilko“ kartodromas „Pergalė“. Jį vairuos ralio lenktynininko karjerą šiais metais pradėjęs Tomas Kaminskas.

4 val. endurance-2

4 valandų lenktynėse visiems dalyviams teks keistis ne mažiau kaip 8 kartus. Vairuotojų keitimai, kartingo remonto darbai ir degalų pildymas vyks „Dasty Pit“ zonoje.

Dalyviai kovos dėl pergalės bendroje įskaitoje, tačiau šį kartą numatytas ir specialus „Tarzanijos“ prizas už greičiausiai įveiktą lenktynių ratą. Dėl to tos komandos, kurioms nepasiseks finišuoti, galės pretenduoti bent į paguodos prizą ir bandyti įveikti greičiausią lenktynių ratą.

Tie, kam pasiseks užlipti ant podiumo gaus gausybę vertingų „Mediato“ įsteigtų prizų.

Pernai lenktynės buvo tarptautinės, nes jose dalyvavo ir pora komandų iš kaimyninės Latvijos. Šiais metais ir vėl tikimasi sulaukti latvių, o prie dalyvių dar žadėjo prisijungti ir svečiai iš Lenkijos.

Šios lenktynės susilaukė ir tarptautinio susidomėjimo – apie unikalų renginį jau rašė Lenkijos žurnalas „Polski karting“ ir vienas populiariausių pasaulyje žurnalų apie kartingo sportą „Vroom“.

Visi, norintys pamatyti šias varžybas kviečiami į Aukštadvario kartodromą. Šeštadienį lenktynių startas numatytas 12 valandą. Iki jo vyks treniruotės ir kvalifikacija.

www.auto-bild.lt