Veteranų parakas dar nesudrėkęs

ABR_1608

Tai jie sėkmingai įrodė sekmadienį, tęsdami jau bemaž keturis dešimtmečius gyvuojančią gražią tradiciją – sportinį sezoną pradėti velykinio slalomo varžybomis.

Sekmadienį Kaune, šalia „Combo“ klubo į erdvią slalomo aikštelę puikus oras ir pakili, šventinė nuotaika atviliojo lygiai 80 automobilių sporto garbių veteranų, sporto meistrų ir teisėjų, Lietuvos automobilių klubo, Lietuvos automobilininkų sąjungos narių, svečių ir rėmėjų, kaip ir kasmet susitikimų džiaugsmą įtvirtinančių kovų batalijomis. Vėl susirinkęs draugėn sportinę jaunystę prisiminė tikras automobilių sporto elitas, kažkada garsinęs Lietuvos vardą toli už jos ribų.

Kolegos ir bendražygiai dar prieš varžybų pradžią su 60-čio jubiliejumi nuoširdžiai sveikino vieną tituluočiausių šalies automobilių ralio meistrų Eugenijų Tumalevičių, net devynis kartus tapusį buvusios sovietų sąjungos čempionu.

Vienu čempiono medaliu daugiau nei Eugenijus yra pelnęs tik tituluočiausias šalies lenktynininkas Stasys Brundza.

LASF senjorų komiteto pirmininkas Evaldas Torrau ir sportinių batalijų bendražygiai sveikino dar vieną jubiliatą – automobilių sporto meistrą, žinomą teisėją ir varžybų organizatorių Evaldą Čerškų, išvakarėse atšventusį garbingą 80-čio jubiliejų. Kolegos pagarsino ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą, atsiųstą sukaktuvininkui.

ABR_1611

„Užstalėje nemėgau ilgai sėdėti jaunystėje, neužsibūnu ir dabar“, – sakė jubiliatas, vienas pirmųjų sėdęs prie jo ir daugelio kolegų sportui atiduotus gražiausius jaunystės metus menančios „Volgos“ (GAZ 24) vairo. Ir nepadarė gėdos. E. Čerškus visiems sporto veteranams vienodą slalomo trasą įveikė per 56,04 sek. ir iškovojo pergalę vyriausiųjų amžiumi sporto teisėjų veteranų grupėje, pranokęs kitus prizininkus Arūną Kazimierą Adomaitį ir Olegą Krikštanį.

Daugiausia – net 21 pretendentas varžėsi sporto meistrų veteranų grupėje, kurios narių amžius – nuo 50 iki 60 metų. Čia greičiausias buvo Egidijus Paulauskas, sugaišęs trasoje 47,55 sek.

Antrąją vietą iškovojo savo sportinių trofėjų kolekcijoje saugantis ir garbingiausią trofėjų – Lietuvos Prezidento taurę – Alvydas Albrechtas (47,69 sek.), o trečias liko Genadijus Segalis, trasoje sugaišęs 48,18 sek.

Per 50,94 sek. trasą įveikęs sukaktuvininkas E. Tumalevičius liko tik septintas. Tokie glausti sekundžių intervalai bene iškalbingiausiai byloja apie atkaklią veteranų, lenktynių trasoje įrodžiusių, jog jų parakas dar anaiptol nesudrėkęs, kovą.

ABR_1733

Susirinkę draugai ir varžovai sveikino ir Modestą Jaką, sekmadienį parodžiusį geriausią – 45,90 sek. laiką. Greičiausias varžybų dalyvis šventė pergalę sporto klubų narių grupėje, pranokęs antrąjį ir trečiąjį prizininkus Ramūną Aleknavičių ir Gražvydą Jankauską.

Atskirose veteranų grupėse nugalėtojais tapo Algimantas Karpavičius, Meilė Pumerytė, Romas Juozas Jakučionis, Vytautas Česlovas Vanagas, Sigitas Januška, Mindaugas Marcinkevičius, Levonas Vitkus, Vytautas Aleksynas ir Arūnas Petrovas.

Velykinio slalomo komandų įskaitą laimėjo Kauno veteranų ekipa, aplenkusi Vilniaus rajono ir Vilniaus miesto komandas.

www.auto-bild.lt