Volkswagen atidarė naują inovacijų ir kompetencijų centrą

Volkswagen gamykloje Volfsburge iškilmingai atidarytas naujas inovacijų ir kompetencijų centras. Tai į ateitį orientuotas projektavimo – konstravimo biuras, savotiška jungiamoji grandis tarp automobilių kūrėjų ir gamintojų. Pranešime spaudai teigiama, kad naujasis padalinys užsiims jau sukurtų inovacijų diegimu į gamybą ir komunikacija tarp projektavimo ir gamybos grandžių inovacijų klausimais. Naujojo centro atidaryme dalyvavo gamyklos direktorius Jensas Herrmannas, gamyklos plėtros vadovas André Klebas ir Volkswagen profsąjungos prezidiumo narys  Jürgenas Hildebrandtas.

Naująjį centrą sudaro 6 skyriai: skaitmenizacijos, žmogaus ir automobilio sąveikos (HMI) tyrimo padalinys, žaliavų ir gamybos procesų optimizavimo padalinys, kėbulų konstravimo biuras, taip pat surinkimo procesų bei ergonomikos skyriai.

Gamyklos direktorius ir plėtros vadovas išsamiai paaiškino, kuo užsiims kiekvienas skyrius. Pavyzdžiui, skaitmenizacijos skyrius vykdys pažangiausių skaitmeninių technologijų ir interneto ryšio inovacijų diegimą automobiliuose, HMI padalinys ieškos būdų, kaip nuolat gerinti vairuotojo ir automobilio sąveiką, automatizuojant vis daugiau vairavimo veiksmų ir taip pamažu artėjant iki savavaldžių autonominių automobilių.

Volkswagen profsąjungos atstovas akcentavo naujojo centro komunikacinę ir šviečiamąją reikšmę.

Jis priminė, kad ateityje laukia neišvengiamas gamybos proceso pertvarkymas, masinis rankų darbo keitimas robotais, būtinybė persikvalifikuoti darbui su naujomis automobilių technologijomis, kaip antai ateities hibriduose ir elektromobiliuose būsianti 48V elektros sistema.

Hildebrandtas akcentavo, jog visi gamybos transformacijos procesai negali vykti spontaniškai ir būti pažymėti masiniais atleidimais. Jo nuomone, visi darbuotojai privalo žinoti įmonėje numatytą gamybos transformavimo strategiją ir būti supažindinti su persikvalifikavimo ar naujų darbo įgūdžių įsigijimo galimybėmis.

www.auto-bild.lt