Į „Press ralio 2016“ trasas – be kelio knygų

FOTO1976

Birželio 3 d. 10 val. Panevėžyje, Savivaldybės aikštėje prasidėsiantis, o kitą dieną Pernu (Estija) finišuosiantis tarptautinis „Press ralis 2016“ bus ilgiausias per visą jo dviejų dešimtmečių istoriją.  Pirmą kartą žurnalistų ralių istorijoje jo maršrutai ir greičio rungtys drieksis visų trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – keliais, pirmą kartą žurnalistams teks įveikti rekordiškai ilgą trasą  – 713,39 kilometrus, iš kurių net 78,02 km sudaro greičio ir specialiųjų rungčių ruožai.

Tačiau tai ne visos svarbiausios ralio naujovės. Kaip patikino jo kuratorius, ralį rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius, pirmą kartų tokių ralių istorijoje kolegos į varžybas leisis be kelio knygos – pravažiavimas tarp laiko kontrolės punktų neribojamas.

Kaip nepasiklysti, juolab trijų respublikų keliais besidriekiančiose „Press rally 2016“ trasose?

„Laiko kontrolės punktų ir orientacinių užduočių vietos visiems ralio dalyviams bus nurodomos žemėlapiais ir GPS koordinatėmis (pvz. 55.670596; 24.349217 ir 55˚40’14.26“N; 24˚20’37.18“E)“, – sako varžybų komisaras Donatas Liesis.

Ralyje ne tik galima, bet ir rekomenduojama, naudotis navigacine įranga. Lenktynių  organizatorius rekomenduoja nemokamą aplikaciją išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams „maps.me“, kurią galite rasti „Google play“ –  Android OS įrenginiams ir „App store“ – iOS įrenginiams. „Maps.me“ nenaudoja internetinio ryšio vietovės paieškai ar kelio navigacijai, todėl dalyviams reikėtų atsisiųsti  Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemėlapius.

Orientacinėms užduotims atlikti „Press ralio 2016“ dalyviai privalės turėti ir fotografuojantį įrenginį – telefoną, planšetinį kompiuterį ar foto aparatą.

Nuotraukos bus patalpintos į organizatoriaus facebook‘ą ir varžysis „Gražiausios nuotraukos konkurse“, kurio nugalėtojų laukia specialūs prizai.

 www.auto-bild.lt