Volkswagen – inovatyviausia masinių automobilių markė

Bergiš Gladbacho (Vokietija) aukštosios ekonomikos mokyklos automobilių institutas (CAM) ir tarptautinė audito bendrovė PricewaterhouseCoopers AG (PwC) surengė 5-ąjį automobilių srities inovacijų konkursą. Šiais metais jame varžėsi 50 automobilių markių atstovaujantys 20 automobilių gamintojų, vertintojų teismui pateikę net 1400 šios pramonės šakos inovacijų.

Konkurse ypatinga sėkmė lydėjo Volkswagen automobilių gamintojus, kurių naujovės laimėjo „Jungliausio automobilio“ bei „Įprastų pavaros mechanizmų“ kategorijose, o bendroje įskaitoje šis Vokietijos automobilių gamintojas pelnė „Inovatyviausios masinės gamybos markės” prizą.

Dauguma konkursui pateiktų inovacijų jau diegiama masinės gamybos modeliuose, pavyzdžiui, Volkswagen Golf ir Tiguan automobiliuose. Be to visas Volkswagen koncernas pelnė „Inovatyviausio koncerno“ prizą.

„Įprastų pavaros mechanizmų“ kategorijoje Volkswagen pristatė 20 inovacijų, iš kurių pažymėtinas visas benzininių variklių, montuojamų į Sharan, Touran, Tiguan, Golf ir Passat modelius, asortimentas.  Inžinerinių patobulinimų dėka, naujausios kartos varikliai vidutiniškai 18% ekonomiškesni už pirmtakus.

„Jungliausio automobilio“ kategorijoje Volkswagen pateikė 47 inovacijas, iš kurių pažymėtini jau įprastais tapę vairavimo pagalbininkai, kuriuos Volkswagen inžinieriai papildė internetine sąveika..

Iš viso Volkswagen AG konkursui pristatė 89 inovacijas.

„Nepriklausomi ekspertai tvirtina, kad ateityje 90% automobilių pramonės inovacijų bus padaroma elektronikos ir elektrotechnikos srityse“ – apdovanojimų įteikimo ceremonijoje kalbėjo Volkswagen AG vyr. inžinierius dr. Dr Frankas Welschas.

Ateityje Volkswagen automobiliai turės ypač glaudžią sąveiką su visa eismo infrastruktūra ir nuolat palaikys ryšį su ja. Bus vertinama padėtis kelyje ir automatiškai priimami išmanūs sprendimai. Dalis šių sistemų jau diegiamos į serijinės gamybos automobilius, tokius, kaip Volkswagen Golf Passat ir antrosios kartos Tiguan.

www.auto-bild.lt