Ant slenksčio – naujasis Crafter

06_Presseskizzen_Crafter_NF

Naujausios laidos didysis furgonas Volkswagen Crafter į gatves išriedės jau šį rudenį. Tai bus visiškai naujas komercinis transporteris, nuo pradžių iki galo sukurtas atsižvelgiant į klientų pageidavimus.

Dizaino prasme tai bus iš tiesų naujas automobilis. Nors jį sukūrę Volkswagen Nutzfahrzeuge specialistai akcentuoja ne išvaizdos puošnumą ar atitikimą dabartinėms kėbulų tendencijoms, bet ekonominius rodiklius gerinančią ergonomiką. Kaip sako Volkswagen komercinių automobilių padalinio dizaino vadovas Albert-Johann Kirzinger, komercinių automobilių sektoriuje dizainas kaip niekur kitur yra pajungtas ekonominiams interesams ir aukščiausia jo išraiška yra darbuotojo patogumą ir aukštą darbo našumą užtikrinanti ergonomika.

Kuriant naująjį Crafter, buvo labai atsižvelgiama į klientų pageidavimus, išsakytą ankstesnių modelių kritiką, įsiklausoma į jų lūkesčius. Buvo atlikta daugybė apklausų, analizuojama autoparkų valdytojų, išvežiojimo furgonų vairuotojų, smulkaus ir vidutinio verslo atstovų nuomonė.

Atliktas ir didžiulis analitinis darbas vertinant šias apklausas ir išgryninant jų rezultatus, paverčiant juos konkrečių klientų poreikius atitinkančiomis furgono savybėmis ar techniniais ir ekonominiais rodikliais.

Štai, pavyzdžiui, padidinus kėbulo aptakumą, t.y., sumažinus aerodinaminio pasipriešinimo koeficientą iki 0,33, naujasis Crafter bus ir, tikėtina, ilgai išliks vienu iš aptakiausių komercinių automobilių. Tai reiškia ne tik gražias kėbulo formas ir veržlų furgono siluetą, bet ir žymią degalų ekonomiją bei didesnį važiavimo stabilumą.

Kitas didelis Volkswagen dizainerių proveržis – pagerintas bendrų automobilio matmenų ir krovinių erdvės naudingojo ploto bei tūrio santykis. Krovinių skyrius tapo erdvesnis, o jo erdvė – dar funkcionalesnė įvairių transportavimo užduočių sprendimui.

Be to, tikimasi, jog naujasis Crafter pakartos pirmtako komercinę sėkmę, kurią lėmė furgono stiprumas, patikimumas, ilgaamžiškumas, aukšta surinkimo darbų kokybė bei išskirtinio patvarumo medžiagos, atsparios trinčiai, dilimui ir kitiems sunkiame kasdieniniame darbe slypintiems nepalankiems veiksniams.

08_Presseskizzen_Crafter_NF

www.auto-bild.lt