Bekelės maratonas kirto ekvatorių

IMG_1180

Ankstų ketvirtadienio rytą prie Druskininkų kempingo startavę šeštojo paeiliui bekelės maratono „4×4 perimetras“ dalyviai penktadienį prieš pietus pasiekė 1944 kilometrų žygio ekvatorių.

Kiek pailsėję maratono entuziastui antrąją varžybų pusę 12.30 val. pradėjo iš Latvijos pasienyje esančio Juodupės miestelio Rokiškio rajone. 

Nuo pat pirmojo etapo pradžios, kurių iš viso šiose lenktynėse yra šeši, Extreme klasės dalyviams tempą ėmė diktuoti bene labiausiai patyręs šių lenktynių, molėtiškių Vaidoto Paškevičiaus ir Dariaus Danuso, vairuojančių „Nissan Terrano“, ekipažas. Ketvirtą kartą šiame maratone startuojantis ekipažas laimėjo kelis greičio ruožus ir darė mažiausia klaidų.

„Todėl ir po dviejų etapų molėtiškiai lenkė kitus dalyvius ir išsaugojo lyderių estafetę, – varžybų spaudos centrą, viešųjų ryšių agentūrą „Visus Bonus“ informavo varžybų vyriausiasis teisėjas Arnas Saplys. – Nuo lyderių nedaug atsilieka Nerijaus ir Manto Kutkų („Mitsubishi Pajero“), Andriaus Narkevičiaus ir Tomo Sangavičiaus („Jeep Grand Cherokee“) ekipažai“.

A.Saplys apgailestavo, kad dėl šių lenktynių specifikos negali pateikti trijų jau įveiktų etapų rezultatų, kurie juos surinkus iš įvairių postų ir susumavus, bus žinomi tik vėlai vakare.

Nemažiau atkali kova vyksta ir Tourism klasėje, kur po dviejų etapų lyderiais buvo Evaldo Volskio, Giedriaus Matonio ir Valdo Janušausko ekipažas, vairuojantis „Jeep Cherokee“ visureigį.

Antrą rezultatą šioje atkarpoje pasiekė tokį pat automobilį vairuojantys Modestas Bagdanavičius su Vytautu Radzevičiumi, o trečią – šeimyninis Arūno, Algio ir Aurimo Atkočiūnų ir Panevežio trio, vairuojantis „Land Rover Discovery“.

Lenktynių dalyviams itin įstrigo batalijos „Nissan Navara“ greičio ruože, besidriekiančiame Akmenės kalcito karjero takais. Daugelis stebėjosi tokius vaizdus, labiau primenančius Pietų Amerikos kanjonus, nelauktai išvydę šiame Lietuvos pakraštyje.

Tačiau ne visi maratono dalyviai turi laiko stebėtis kerinčiais vaizdais. Vis daugiau problemų kelia ne nuovargis ar miego stoka, o stringanti technika, kuriai tenka itin sunkūs išbandymai.

Varžybų naujokams Lukui Grabauskui ir Heraldui Ivaškai burtų keliu atitekęs pirmasis starto numeris buvo tikrai nepalankus, nes jie pirmieji dėl jų „Land Rover Discovery“ gedimo buvo priversti sudėti ginklus.

Techninių problemų neišvengė ir Valdas Velička su Giedriumi Budreika („Land Rover Range Rover“), ir Egidijus bei Andrius Puidokai („Toyota Land Cruiser“), tačiau jie tęsia batalijas.

Techninės pagalbos prireikė ir vienam iš Tourism klasės lyderių – M. Bagdanavičiui, kuris deda visas pastangas siekti maratono finišo.

Pirmojo automobilio „4×4 perimetro“ lenktynių finiše laukiama šeštadienį, liepos 2 dieną, apie 18 val. Druskininkų kempinge, kur bus paskelbti preliminarūs rezultatai.

Nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimo ceremonija bus surengta tos pačios dienos vakarą prie Druskonio ežero.

Egidijaus Babelio ir Algirdo Venskaus nuotraukos

www.aito-bild.lt