Policijos automobilių taranuotojas nuteistas laisvės atėmimo bausme

Liepos 26 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo liepos 17-osios pavakarę Vilniuje, Ulonų gatvėje policijos teisėtų reikalavimų sustoti nevykdžiusio ir policijos tarnybinius automobilius taranavusio E. K. (gim. 1988 m.) baudžiamąją bylą ir paskyrė kaltinamajam LR BK 187 straipsnio 2 dalies sankcijoje numatytą griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą vieneriems metams.

Kadangi byla išnagrinėta pagreitinto proceso tvarka, kaltinamasis visiškai prisipažino kaltas, todėl, vadovaujantis LR BK 64 (1) str. paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu – laikyti E. K. nuteistu laisvės atėmimu 8 mėnesiams, bausmę atliekant pataisos namuose. Nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs.

Anksčiau jau teistas, niekur nedirbantis, neturėdamas teisės vairuoti E. K., vairuodamas girtas ir bandęs pabėgti nuo policijos, ne tik kėlė realų pavojų kitiems eismo dalyviams, bet ir tyčia trenkėsi į du jį persekiojus policijos tarnybinius automobilius ir juo apgadino padarydamas 3 377.42 eurų turtinę žalą. Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas apie tai jau buvo skelbęs šiame pranešime, papildytame vaizdo medžiaga –

http://vilnius.policija.lt/index.php/lt/naujienos2-2/7253-girtas-vairuotojas-taranavo-du-policijos-automobilius-video

Teismas konstatavo, kad niekuomet neįgijęs teisės vairuoti, tačiau anksčiau daug kartų baustas administracinėmis baudomis už KET pažeidimus, kaltinamasis sugadino svetimą turtą visuomenei pavojingu būdu: dienos metu, judriame Vilniuje, pavojingai manevravo, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, viršijo greitį, nesilaikė draudžiamų šviesoforo signalų, nevykdė policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų. Dėl to galėjo nukentėti žmonės, padaryta turtinė žala – apgadinti du automobiliai.

Vilniaus apskrities policija pabrėžia, kad ir ateityje panašiais atvejais visuomet bus pradedami ikiteisminiai tyrimai.

 

Vilniaus apskr. VPK informacija