Ralyje „Aplink Lietuvą 2016“ pirmą kartą dalyvaus elektromobiliai

WASK3064w

25 kartą rengiamame tradiciniame ralyje „Aplink Lietuvą“ pirmą kartą prie starto linijos stos ir elektromobiliai. Iki šiol ekologiškiausios transporto priemonės mūsų regione varžėsi tik taupumo lenktynėse „Vilnius – Palanga“ Lietuvoje ar „Nissan 12H Silent Challenge“ Estijoje. Tačiau šįkart elektromobilių pilotai jau kovos dėl greitų sekundžių klasikinio ralio asfaltiniuose greičio ruožuose. Ar elektromobiliai jau gali pavyti ir aplenkti įprastus automobilius atsakymą rasime rugsėjo 1-4 dienomis ralio „Aplink Lietuvą“ greičio rungtyse Kauno Aleksoto oro uoste, Druskininkų centre, Klaipėdos Melnragės paplūdimio aikštelėje, greta Panevėžio „Cido“ arenos ir Vilniuje šalia „Litexpo“ rūmų.

Dalyvavimą jau patvirtino oficialių KIA, VW, BMW bei NISSAN importuotojų komandos, kurios rungsis „Gamintojų įskaitoje“. Neliks nuskriausti ir privačių elektromobilių savininkai, besivaržysiantys „Mano elektromobilio“ kategorijoje. Į ją užsiregistruoti gali visi, vairuojantys galiojančią techninę apžiūrą turintį elektromobilį. Atsižvelgdami į esamą įkrovimo tinklą ir galimybes organizatoriai riboja dalyvių skaičių iki 18 automobilių.

KIA

„Jau du metus rengiame didelio pasisekimo sulaukusias elektromobilių lenktynes „Vilnius-Palanga. Įsikrauk su Energijos tiekimu“. Šiemet mūsų „elektrinių“ renginių gamą papildė pirmą kartą pasaulyje surengtas dvylikos valandų elektromobilių maratonas Nissan 12H Silent Challenge Estijoje. Šios lenktynės reikalauja ekonomiško vairavimo įgūdžių, tačiau visuomet žinojau, kad ateis laikas ne tik  elektros taupymui bet ir kovoms lenktynių trasose dėl greičiausių titulo. Kai Lietuvos automobilių klubo prezidentas Rolandas Dovydaitis užsiminė apie norą elektromobilius matyti ilgiausio šalies ralio trasose, daug negalvodami pradėjome ruoštis šiam projektui. Žinoma, visos beveik 1000km lenktynių trasos elektromobiliai savo ratais neįveiks. Mus vis dar riboja menkos greito įkrovimo galimybės. Tačiau miestų gatvėse vyksiančiuose greičio ruožuose elektromobiliai tikrai mes iššūkį tradiciniams automobiliams“,- neabejojo elektromobilių lenktynių organizatorius, VŠĮ „1 Pozicija“ direktorius Darius Grinbergas.