Vilniuje sulaikytas dar vienas beatodairiškai siautėjęs vairuotojas

Liepos 19-osios vakarą Vilniuje policijos patruliai persekiojo ir sulaikė girtą, agresyvų, tarnybinį automobilį taranavusį vairuotoją, kuris prieš tai degalinėje sumušė moterį, iš kurios pagrobtu automobiliu ir bėgo nuo policijos.

19 val. 45 min. patruliuojantys pareigūnai gavo pranešimą, kad Plytinės gatve link miesto centro važiuoja „Hyundai“, kurio vairuotojas gali būti neblaivus – apie tai policijai pranešė kitas vairuotojas. Įjungę švyturėlius ir specialiuosius garso signalus, Keramikų gatvėje patruliai pradėjo stabdyti minėtą transporto priemonę, tačiau vairuotojas nepakluso ir dideliu greičiu nuvažiavo Antakalnio, Kostiuškos, Žygimantų gatvėmis, nuolat kirsdamas sankryžas degant raudonam šviesoforo signalui, išvažiuodamas į priešingos krypties eismo juostą, labai pavojingai manevruodamas, blokuodamas bandantį aplenkti policijos tarnybinį automobilį. Žygimantų gatvėje, ties Žaliuoju tiltu, bėglys negalėjo pravažiuoti sankryžos, nes degė draudžiantis signalas ir visose eismo juostuose stovėjo automobiliai.

„Hyundai“ pradėjo važiuoti šaligatviu, nors juo ėjo žmonės ir važiavo dviratininkai. Policijos ekipažas nusprendė blokuoti sankryžos dalį, iš kurios per šaligatvį išvažiuos persekiojamas automobilis. Jo vairuotojas nesustojo, kol atsitrenkė į tarnybinio „VW Jetta“ šoną. Skubiai pribėgusiems Patrulių rinktinės 1-osios kuopos 2-ojo būrio pareigūnams jis pasipriešino, bandė smogti kumščiu, todėl buvo panaudotas elektros impulsinis prietaisas, siautėtojui uždėti antrankiai. Nustatyta, kad vairavo A. B., gimęs 1982 m., kuriam teisė vairuoti transporto priemonę yra atimta, būdamas neblaivus (alkotesteriu nustatytas 0,86 promilės girtumas).

Vyras buvo sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą ir vėliau uždarytas į areštinę. Pradėjus persekiojimą jau buvo žinoma, kad A. B. tą patį vakarą, apie 19 val., Baltupio g. 10, degalinės „Statoil“ plovykloje, liepė iš „Hundai i30″ (pagaminto 2011 m.) išlipti jį vairavusiai merginai, tuomet stikliniu buteliu jai sudavė per galvą, kelis kartus smogė į veidą, įlipo į automobilį ir išvažiavo išlauždamas plovyklos pakeliamus vartus. Dėl galvos sumušimo mergina gydoma ambulatoriškai. Atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 180 str. 1 d.

Vilniaus apskr. VPK informacija