Volkswagen ir LG apjungia pastangas

Automobilių gamybos gigantas Volkswagen Group koncernas ir Pietų Korėjos elektronikos milžinas – LG Electronics bendrovė pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl naujos kartos išmaniosios automobilių sąsajos kūrimo. Inžinieriai viliasi, jog ši sąsaja užtikrins tvarią jungtį tarp automobilio išmaniosios įrangos bei išmaniosios elektronikos ir vadinamųjų išmanaus namo sistemų.

Volfsburge (Vokietija) įsikūrusioje Volkswagen būstinėje pasirašant šią sutartį Vokietijos automobilių gamintojui atstovavo Volkswagen mokslinių tyrimų padalinio vyr. inžinieriai, automobilių elektronikos padalinio vadovas prof. Thomas Formas ir automobilio informacinių sistemų padalinio vadovas Robertas Kattneris, LG Electronics – LG Cloud Center technologijų centro vadovas Richardas Choi ir LG automobilių elektronikos padalinio vadovas Lee Sang-Yong.

Pranešime žiniasklaidai teigiama, jog abi bendrovės kurs išmaniąją Volkswagen platformą, pagerinančią automobilių ir elektroninių prietaisų sąveiką.

Ši platforma, naudojanti pažangiausias debesijos sistemų technologijas, leis vairuotojams lengvai susieti savo automobilio kompiuterį su išmaniųjų namų sistema ar kitomis programomis. Volkswagen savo įdirbį panaudos automobilių elektronikos srityje, o LG Electronics, būdama išmaniųjų namų įrangos gamybos lydere, pasirūpins, kad sklandžiai „susikalbėtų“ automobilis ir namų buitinė elektronika bei namo automatizacijos sistemų (vadinamųjų „išmaniųjų namų“) komponentai.

Taigi, per ateinančius kelerius metus LG ir Volkswagen kartu rengiasi kurti technologijas, padėsiančias sujungti mašinas su išmaniaisiais namais. Vairuotojas turės galimybę stebėti ir kontroliuoti šviesas, apsaugos sistemas ir kitus namų apyvokos prietaisus. Taip pat rengiamasi sukurti pranešimų centrą, kuris saugiai ir intuityviai informuos vairuotoją apie visą svarbią informaciją ir padės spręsti problemas su kuriomis šis gali susidurti kelyje.

Ši sutartis – naujas Volkswagen Group ir LG Electronics bendradarbiavimo etapas. LG – vienas iš pirmųjų buitinės ir pramogų elektronikos gigantų, įžengusių į automobilių elektronikos segmentą, kuriame iki tol tradiciškai dominavo autodalių ir specializuotos automobilių elektrotechnikos tiekėjai. Jau daugelį metų LG Electronics yra Volkswagen strateginis partneris automobilio pramogų elektronikos ir skaitmenizacijos bei išmaniųjų pramogų srityje. Pavyzdžiui, Ženevos autosalone buvo pademonstruotas Volkswagen dukterinės įmonės Italdesign Guigiaro sukurtas demonstracinis konceptas Volkswagen GEA, iki stogo prifarširuotas išmaniaisiais LG elektronikos komponentais. Tai ir holografiniai ekranai, ir prie interneto prijungtas išmanusis laikrodis, ir galinė vaizdo kamera bei išmanūs galiniai žibintai.

Savo ruožtu, šiais metais Las Vegase įvykusioje CES buitinės elektronikos parodoje LG Electronics pristatė išmaniųjų namų sistemas, kurias galima valdyti automobilio borto kompiuteriu.

www.auto-bild.lt