43-čią kartą „Kauno rudens“ keliais

1-DSC_1247

Lygiai mėnuo beliko iki rugsėjo 17-osios, kai bus duotas startas tradiciniam, jau 43-čiąjį kartą rengiamam automobilių raliui „Kauno ruduo 2016”, skirtam daugelyje pasaulio trasų ir arenų Lietuvos vardą garsinusių nusipelniusių sporto meistrų Kastyčio ir Arvydui Girdauskų atminimui.

„Kauno ruduo“ – vienos seniausių šalyje ralio lenktynių, be pertraukų rengiamos nuo 1974 metų. „Kauno rudens“ raliui, pirmajam iš visų šalyje rengiamų automobilių lenktynių, 1981 m. suteiktas tarptautinio ralio statusas, o jo trasomis be geriausių įvairių laikų Lietuvos ralio meistrų yra važiavę daugelis garsių Lenkijos, Rusijos, Vengrijos, Vokietijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Rumunijos ir kitų šalių ralistų.

Bene didžiausią įnašą į „Kauno rudens“ ralių istoriją įnešė buvęs ilgametis Kauno automobilininkų klubo vadovas Vidmantas Čiutelė, kurio drauge su bendraminčiais pastangomis surengta per 30 tokių ralių. Šiemet veteranai varžysis būtent dėl Anapilin jau išėjusio V. Čiutelės atminimo taurės.

Nors jau trejetą metų „Kauno rudens“ raliai neberanda vietos šalies čempionato kalendoriuje, tačiau jie yra itin brangūs daugeliui šios sporto šakos gerbėjų, ypač veteranams. Kita vertus, negalima nesidžiaugti besitęsiančia ralio istorija, kuri kasmet vis turtina renginio tradicijas.

Šiemetinį ralį organizuoja Lietuvos automobilininkų sąjunga (LAS), Lietuvos automobilių klubas (LAK), Kauno automobilininkų ir Lietuvos „Porsche“ klubai, tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija, glaudžiai bendradarbiaudami su Kauno miesto ir rajono, Šakių rajono savivaldybėmis bei Griškabūdžio seniūnija.

„Šiandien dar anksti kalbėti apie detalų „Kauno rudens 2016“ ralio dalyvių sąrašą ir jų vairuojamą techniką, – sako vienas lenktynių organizatorių Justinas Sipavičius. – Tačiau neabejoju, kad įvairaus sudėtingumo trasos pavilios daugelį patyrusių lenktynininkų, kuriems šis ralis – savotiškas iššūkis ir garbė jame dalyvauti kartu pagerbiant buvusių bendražygių atminimą“.

Į „Kauno rudens“ ralius prisiminti Kastytį ir Arvydą Girdauskus kasmet atvyksta buvę jų bendražygiai ir varžovai, prieš keletą dešimtmečių kartu kaudavęsi Europos ir pasaulio čempionatuose, raliuose reiduose, tokiuose kaip Londonas – Mechikas ir kt., o dabar gyvenantys Vokietijoje, Graikijoje, Izraelyje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir net Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Ralis „Kauno ruduo 2016“ kartu yra ir LAS rengiamų „LAS taurės 2016“ lenktynių šeštojo  etapo varžybos, kurių dalyviai per vieną dieną privalės įveikti 290 km ilgio trasą, besidriekiančią Kauno miesto ir rajono, Šakių rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybių bei Griškabūdžio seniūnijos keliais.

Automobilių sporto meistrų ir teisėjų veteranų, mėgėjų, moterų, jaunimo grupių dalyviams ralio organizatoriai parinko kiek trumpesnę ir lengvesnę trasą, kurios maršrutai vinguriuos Kauno ir jo priemiesčių keliais.

Startas „Kauno rudens 2016“ ralio dalyviams rugsėjo 17-osios ryte bus duotas Kaune prie „Combo“ klubo. Tos pačios dienos vakarą jie čia ir finišuos.

Be specialiųjų taurių ir prizų ralio atskirų bei papildomų rungčių nugalėtojai bus apdovanoti praeityje garsių Lietuvos automobilių sporto meistrų ir lenktynių organizatorių – Leontijaus Potapčiko, Daliaus Juozelskio, Sigito Alesiaus, Romualdo Barkausko, Rimo Baltrušio-Baltrušaičio, Petro Krivoščenkos atminimo taurėmis.

www.auto-bild.lt