Lietuvių pasirodymas Europos kartingo čempionate

Justas Jonusis Euro GENK-00002

Baigėsi Europos kartingo čempionatas. Paskutinysis, ketvirtasis jo etapas vyko Belgijoje, Genko kartingo trasoje. Tarp kelių šimtų dalyvių šiame čempionate kovėsi ir du Lietuvos atstovai.

„OK Junior“ klasėje tarp beveik šimto lenktynininkų rungėsi vienintelis mūsų šalį atstovaujantis lietuvis – Justas Jonušis.

Šios klasės Europos čempionatas šiais metais pirmą kartą turėjo net keturis etapus. Paskutiniosiose lenktynėse Belgijoje Justui sekėsi geriausiai iš visų etapų – jis „uždirbo“ net 12 įskaitinių taškų, nors varžybos prasidėjo gan sunkiai. Po kvalifikacinių važiavimų lietuvis buvo 55-oje vietoje tarp 75 dalyvių.

„Niekaip negalėjome rasti tinkamų nustatymų. Kartingas vis buvo gerokai lėtesnis negu konkurentų,“ – pasakojo Italijos „DR Racing“ komandą atstovaujantis J. Jonušis.

Komanda šiame etape dėl itin specifinės trasos nerado tinkamo kartingo rėmo. Pasikeitus oro ir asfalto dangos temperatūrai bent pora laipsnių kartingo elgesys trasoje kardinaliai pasikeičia ir „pagauti“ tinkamus reguliavimus buvo itin sunku.

Tačiau pamažu viskas stojo į savo vietas – atkrintamosiose lenktynėse Justas po truputį kopė rikiuotėje aukštyn, o pusfinalyje pranoko geriausius lūkesčius – finišavo 6 vietoje.

„Pusfinalyje viskas idealiai sutapo ir kartingas puikiai tiko tokioms sąlygoms,“ – pasakojo J. Jonušis. Kai technika tinkamai sureguliuota, lietuvis gali kautis su lyderiais, tačiau šiemet tai buvo itin retai.

Pagrindiniam finale jau pirmajame posūkyje Justas Jonušis buvo tiesiog išstumtas iš trasos ir į lenktynes grįžo paskutinėje pozicijoje. Teko vytis savo varžovus.

Per 19 finalo ratų Justas aplenkė dešimt konkurentų ir galutinėje rikiuotėje finišavo 23 vietoje.

Susumavus visų etapų rezultatus galutinėje čempionato įskaitoje po keturių etapų Justas Jonušis su 21 įskaitiniu tašku liko 31 tarp 73 čempionate registruotų lenktynininkų.

Kitas lietuvis – Rokas Baciuška – paskutiniajame etape KZ2 klasėje užėmė 22 vietą ir čempionato galutinėje įskaitoje liko 40 vietoje.

Lapkritį Justo Jonušio laukia Pasaulio kartingo čempionatas Bahreine.

www.auto-bild.lt