„MirrorLink“ automobilyje: tikriname, kaip tai veikia

Šiandienos naujovės vis labiau mus džiugina. Galimybė sujungti išmanųjį telefoną su automobiliu – revoliucinis sprendimas. Aiškinamės, kaip tai veikia tikrovėje.

Pagaliau sulaukėme akimirkos, kai automobilių gamintojai pastebėjo, kad vairuotojai ieško alternatyvos gamyklinei navigacijos sistemai ir nori patogiai naudotis telefone įdiegtomis mėgstamomis programomis. Iki šiol savo išmanųjį telefoną tereikėjo įdėti į laikiklį, pritvirtintą prie priekinio stiklo, ir įjungti jame norimą programą. Automobilio multimedijos sistemos liečiamasis ekranas, atlikti šią funkciją, buvo beveik nereikalingas. Būkime sąžiningi, ir pripažinkime, kad prie lango pritvirtintas telefono laikiklis ir laidas, be abejonės, trukdo vairuojant.

2016-08-13 11-47-14 Скриншот экрана2

NAUDINGI POKYČIAI

Laikai keičiasi. Daugelis gamintojų stengiasi užtikrinti kuo geresnį mobiliojo telefono ir automobilio tarpusavio ryšį. Tereikia turėti naujovišką išmanųjį telefoną ir standartiniu laidu prijungti jį prie transporto priemonės USB lizdo. „MirrorLink“ technologija leidžia telefone rodomą vaizdą perkelti į automobilio radijo ekraną ir išmanųjį telefoną valdyti per jį. Žinoma, tam, kad vairuotojas galėtų pasinaudoti tokiu patogumu, tiek telefonas, tiek automobilis turi būti pritaikyti „MirrorLink“ standartui.

Ir čia susiduriama su pirma problema. Ne kiekvienas net naujausias telefonas pripažįsta šį standartą (tik naujieji HTC, „Samsung“ ir „Sony“). Prakalbus apie automobilius – viskas dar sudėtingiau. Ne visi gamintojai siūlo tokį ryšio standartą, o jei ir siūlo, tai tik kai kuriuose modeliuose. Mažiausiai dėl to sukti sau galvas gali Škoda ir Volkswagen automobilių pirkėjai – beveik visuose šių markių modeliuose
galima naudotis „MirrorLink“ funkcija.

2016-08-13 11-48-50 Скриншот экрана

KUR SLYPI PROBLEMOS

„MirrorLink“ funkcija suteikia mums galimybę ir automobilyje naudoti mėgstamą navigacijos programą arba įspėjimo funkciją, t. y. programas, kurias turime savo išmaniuosiuose telefonuose ir kuriomis esame įpratę naudotis. Deja, norint tai įgyvendinti praktiškai, kyla šiokių tokių keblumų. Jei stovėjimo aikštelėje ir pavyks įjungti kokią programą, tai išvažiavus iš jos ekranas išsijungs ir pasirodys pranešimas „Programa neveikia važiuojant“. Gaila, bet tik nedaugelis jų veikia sklandžiai, pavyzdžiui, navigacijos programa „Sygic“ ar įspėjimo prietaisas „iCoyote“. Taigi ir vėl tenka pripažinti, kad automobilio savininkas ir toliau negali naudotis savo mėgstamomis programomis.

2016-08-13 11-49-26 Скриншот экрана

NAUJOS SISTEMOS

Pastaruoju metu horizonte pasirodė „MirrorLink“ standarto konkurentai – „Android Auto“ ir „Apple CarPlay“. Tiesa, derėtų žinoti, kad naujos telefonų prijungimo prie automobilio multimedijos sistemos
funkcijos veikia tik su kai kuriomis programomis ir telefonais.

ABL, 2016 m. Nr. 6