„Auto Bild“ Nr. 11

v

BRANGŪS SKAITYTOJAI! Automobilių pasaulis po truputį keičiasi: daugėja hibridinių ir elektra varomų modelių. Tai visiškai suprantama, nes vis daugiau žmonių gyvena miestuose ir jiems ne tas pats,
kuo kvėpuoti. Ekologai kovoja prieš dyzelius ir, regis, artimiausiais metais šią kovą jie laimės. Net kai kurie Europos miestai, kuriuose dabar dominuoja dyzelinu varomi lengvieji automobiliai, žada jiems visiškai uždrausti įvažiuoti į savo teritoriją.

Tokius planus miestų valdžia žada patvirtinti ne po šimto metų – tai nutiks visai netrukus. Kaip bus Lietuvoje, dar visiškai neaišku, bet jei ir pavėluosime su pokyčiais, tai kryptys vis viena panašios. Jau dabar vis daugiau automobilių pirkėjų dairosi modelių, turinčių benzininius variklius, nors iki šiol nėra aiškios taršos apmokestinimo politikos. Nauji, nedidelės kubatūros benzininiai varikliai su turbinomis yra puiki alternatyva dyzeliniams motorams. Su jais automobiliai važiuoja taupiai ir dinamiškai.

Šiame „Auto Bild Lietuva“ numeryje rašome apie visokius automobilius: dyzelinius ir benzininius, naujus ir senus, pigius ir labai brangius. Ir kaip visada artėjant žiemai – išsamus 50 žieminių padangų komplektų testas, kad šaltuoju metų laiku važiuotume saugiai ir užtikrintai. Saugaus kelio ir malonaus skaitymo!

Vyr. redaktorius VITOLDAS MILIUS