„CityBee“ ir „Taxify“ bendradarbiavimo modelis: vienas pirmųjų pasaulyje

Automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugas teikianti „CityBee“ sujungė jėgas su populiariausia Baltijos šalyse išmaniąja transporto programėle „Taxify“ ir pristatė unikalų modelį, nuo šiol leidžiantį vartotojams išsinuomoti automobilį ne tik kelionėms, bet ir darbui, teikiant pavežėjimo paslaugas. „CityBee“ yra viena pirmųjų bendrovių pasaulyje, pritaikiusių tokį bendradarbiavimo modelį automobilių dalijimosi (angl. car sharing) veikloje.

„Mūsų turimais duomenimis, esame antrieji pasaulyje, pristatę galimybę išsinuomoti automobilį ne tik kelionei, bet ir darbui, teikiant pavežėjimo paslaugas. Žengiame dar vieną žingsnį prisidėdami prie mobilumo, kaip paslaugos (angl. MaaS) kūrimo ir džiaugiamės galėdami naujausias pasaulines tendencijas pritaikyti Lietuvos rinkoje“, – teigia A. Drūtys, „CityBee“ direktorius.

Nuo šiol  vartotojai, norėdami su „CityBee“ automobiliu teikti pavežėjimo paslaugas, privalės užsiregistruoti „Taxify“ sistemoje, sulaukti patvirtinimo ir nuvykus į „Taxify“ biurą registracijos užbaigimui išklausyti mokymus. Pavežėjimo paslaugas galima teikti Vilniuje, o Kaune tokia galimybė atsiras po savaitės.

Pasak „Taxify“ atstovo Lietuvoje Tado Čekavičiaus, toks bendradarbiavimo modelis išaugo natūraliai. „Tiek automobilių dalinimosi, tiek pavežėjimo (angl. ride sharing) paslaugų tikslas – padėti žmonėms kuo efektyviau judėti mieste. Esame novatoriški ir susitelkę į vartotojui teikiamą naudą, kuri nuo šiol bus dar didesnė: vairuotojai, neturintys nuosavo automobilio, turės galimybę papildomai užsidirbti, tuo tarpu „CityBee“ klientai galės keliauti jau pamėgtuose automobiliuose, tik keleivio vietoje“, – teigia T. Čekavičius. Drūtys teigia, kad investicijos į inovatyvius ateities mobilumo sprendimus yra daromos siekiant užtikrinti geriausią patirtį ir suteikti galimybę miesto gyventojams kuo efektyviau keliauti iš taško A į tašką B.

„Ateities transportas juda link tradicinio ir netradicinio transporto formų apsijungimo. „CityBee“ jau dabar yra integrali Vilniaus ir Kauno viešojo transporto sistemų dalis, tad tikimės būti kuo patogesne alternatyva nuosavam automobiliui. Taip pat, mūsų klientas yra sąlyginai jaunas, todėl bendradarbiaujant su „Taxify“ sukūrėme papildomas galimybes užsidirbti“, – sako A. Drūtys.

Lapkričio mėnesį apie bendradarbiavimą su „General Motors“ valdoma automobilių dalijimosi bendrove „Maven“ paskelbė pasaulinė pavežėjimo kompanija „Uber“.

„CityBee“ yra pirmoji automobilių dalinimosi bendrovė Europoje, teikianti automobilių ir dviračių dalinimosi paslaugas vienoje platformoje.

www.auto-bild.lt