Vienintelis, analogų pasaulyje neturintis „Bekelės filmų festivalis“ vėl sugrįžta į didžiuosius ekranus

renginys

Šeštą kartą organizuojamą renginį žiūrovai galės išvysti jau gruodžio 10-ą dieną „Multikino“ kino teatre Vilniuje.

Dakaro varžybų karštis, Mongolijos stepių vėjas, Afrikos spalvos ir kitas bekelės grožis žiūrovams šiemet bus pristatytas kiek kitaip. Renginio organizatorius, bekelės sporto „vilkas“ Audrius Sutkus pasakoja, kad šešerius metus gyvuojantis festivalis šiemet turi naują temą, kurioje dalyviai pristatys ne filmus, o efektingus ir trumpus vaizdo klipus.

„Anksčiau buvo trys temos – sporto, turizmo ir laisvoji. Šiemet laisvosios temos nebeliko ir vietoje jos sukūrėme vaizdo klipų temą. Joje bus rodomi trumpi, trijų-penkių minučių vaizdo klipai apie bekelę. Taigi, sporto temoje yra penki filmai, turizmo – keturi, o vaizdo klipų – net 8. Laisvąją temą panaikinome dėl neapibrėžtumo, kas joje turėtų būti. Į ją patekdavo tie filmai, kurie būdavo nei apie sportą, nei apie turizmą, tačiau gražiai sumontuoti, aiškaus siužeto. Dabar nusprendėme, kad laikas keistis ir pasiūlėme naują temą“, – pasakojo Audrius Sutkus.

Organizatorius sako, kad per keletą metų susiformavusį dalyvių būrį kiekvieną kartą papildo vis nauji autoriai, nusprendę savo meno kūrinius parodyti plačiajai visuomenei.

„Maždaug pusė kūrėjų yra nuolatiniai dalyviai. Kita pusė keičiasi. Džiugu dėl to, kad pirmą kartą bus šiek tiek daugiau autorių iš Lietuvos. Keturi lietuviai pristatys tikrai įdomius savo filmus. Taip pat džiugina ir tai, kad šiemet aktyviai dalyvaujama turizmo temoje. Labai įdomus Juliaus Zeinalovo-Taručio filmas apie tai, kaip lietuvių ekspedicija „Žiguliais“ važiavo į Mongoliją. Šios šalies bekelę įveikę Šarūno Palioko ir Vaido Marozo ekipažas. Dalyvauja ir Aidas Bubinas su Afrikos ir motociklų „simfonija“, Eglė Šilinskaitė-Puškorė, kuri parodys Dakarą, o Tomas Bujauskas pristato filmą apie keturračius.

bff-16_4167x4167px_fcb

Kaip visada atvyksta ir grandų grandas Sergejus Belostockis, kurį net ir į komisiją jau būtų galima sodinti. Jis šiemet atveža vieną filmą apie ralį „Šilko kelias“. Gražūs vaizdai, dykumos, Kazachstanas, Tadžikistanas. Nuolat dalyvauja ir lenkas Bartekas Kosiorekas. Bus trys nauji autoriai iš Rusijos ir vienas iš Latvijos“, – dalyvių gausa džiaugiasi organizatorius.

Audrius Sutkus tvirtina, kad tradicinis renginys pamažu transformuojasi į tokį, kurio metu rodomi ne tik automobilių bekelės momentai. Autorių darbuose atsiranda vis daugiau motociklų, keturračių bekelės. Vertindami situaciją organizatoriai tikina, kad tai verčia keistis ir patį festivalį.

„Manau, kad kitąmet iš mūsų festivalio logotipo dings visureigis. Šiemet jį dar palikome, bet mūsų visas festivalis plečiasi į enduro motociklus, keturračius ir „žigulius“, kurie važiuoja per smėlį. Šiame festivalyje galima net dviračių bekelė. Juk bekelė ir yra bekelė – motina visų tų, kurie mėgsta purvą, sunkumus ir ištvermę“, – kalbėjo Audrius Sutkus.

Organizatoriai skelbia, kad savo nuomonę apie filmus galės pareikšti ir žiūrovai, kurie ant bilieto šaknelės turės pažymėti jiems labiausiai patikusį kiekvienos kategorijos filmą. Audrius Sutkus atskleidžia, kad balsuojančių žiūrovų lauks ir vertingi rėmėjų prizai. Beje, žiūrovų patogumui, festivalis šiemet perkeltas į kitą kino teatrą.

„Šįkart festivalį perkelėme iš „Forum Cinemas“ į „Multikino“ kino teatrą, taip pat esantį Vilniuje. Prie šio kino teatro yra labai patogu parkuoti automobilį 3A parkinge, be to, čia yra daug vietų, kur žiūrovai galės pailsėti ar užkąsti“, – sakė Audrius Sutkus.

Festivalis įvyks gruodžio 10-ą dieną nuo 10 iki 18 valandos su trimis pertraukomis. Per vieną pertrauką vyks Lietuvos automobilių sporto federacijos Bekelės čempionato apdovanojimai, scenoje pasirodys visi lietuviai, dalyvausiantys kitų metų Dakaro lenktynėse.

www.auto-bild.lt