„Auto Bild“ Nr. 1

abl-1

Šį redaktoriaus žodį rašau būdamas Paragvajaus sostinėje Asuncione, kur nuo sausio pradžios su Lietuvos komanda dalyvaujame legendiniame Dakaro ralio maratone.
Šiais metais Dakaro ralio trasos driekiasi trijose Pietų Amerikos valstybėse – Paragvajuje, Bolivijoje ir Argentinoje. Šios žmonių ir technikos ištvermės varžybos yra vienas
svarbiausių automobilių sporto renginių pasaulyje. Išminties, sumanumo ir ištvermės šiame maratone reikia visiems – organizatoriams ir sportininkams, mechanikams ir žurnalistams. Ralio stovyklų personalas, sekdamas lenktynininkams įkandin, keliasi iš vieno taško į kitą ir per penkiolika dienų įveikia apytiksliai 10000 kilometrų atstumą.

Beribės dykumų platybės, karštis, aukštikalnių oro ir slėgio permainos daro itin didelį poveikį žmogaus organizmui, iš niekur atsirandantis ir kelius nuplaunantis lietus – visa tai yra Dakaro ralio kasdienybė.

Šiemet legendinėse lenktynėse ir vėl ryžosi dalyvauti net trys komandos iš Lietuvos. Kaip tokiai nedidelei valstybei – tai išties labai daug. Apie Dakaro ralio eigą, komandų nuotykius, pasiekimus ir kai kurias „užkulisines“ šių lenktynių akimirkas, skaitykite kitame mūsų žurnalo numeryje.

Saugaus kelio ir malonaus skaitymo!

Vyr. redaktorius Vitoldas Milius