„Continental“ užtikrintai pasiekė užsibrėžtus tikslus

Tarptautinė technologijų kompanija „Continental“ apžvelgė sėkmingus fiskalinius 2016 metus. Pernai pardavimui padidėjus maždaug 3 procentais, apyvarta apytiksliai siekė 40,5 milijardų eurų ir patikslintą 10,7 proc. veiklos pelno (EBIT) maržą, tad technologijų kompanija užtikrintai pasiekė užsibrėžtus tikslus. Nepaisant kelių aplinkybių, kurios turėjo neigiamos įtakos finansiniams metams, grynosios pajamos vis tiek buvo didesnės nei prieš metus.

Kaip ir buvo prognozuota, paskutinįjį 2016 metų ketvirtį pardavimas ir pelnas itin išaugo. Iš dalies tą galima paaiškinti padidėjusiu Automobilių grupės pardavimu, taip pat itin sėkmingu žieminių padangų pardavimu, kuris net buvo didesnis nei itin pelningu tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

„Kompanija ir toliau užtikrintai augo 2016 metais. Padangų grupės pardavimas pasiekė rekordinį 150 milijonų parduotų padangų kiekį. Net ir įvertinant besitęsiančią mažą paklausą naftos ir kalnakasybos versle, „ContiTech“ padalinio pelno marža metų pabaigoje beveik pasiekė dviženklį skaičių ir taip žymiai viršijo ankstesnių metų rezultatus. Automobilių grupės užsakymai padidėjo 10 procentų ir 2016 metais siekė daugiau kaip 33 mlrd. eurų. Be to, drauge su pažangiomis vairuotojo pagalbinėmis sistemoms, kurių užsakymai išaugo iki daugiau kaip 3 mlrd. eurų, hibridinių automobilių ir elektromobilių įrangos ir sistemų užsakymai padidėjo 17 proc. ir pasiekė 1,2 mlrd. eurų“, – pristatydamas preliminarius veiklos rezultatus Tarptautinėje Šiaurės Amerikos automobilių parodoje Detroite, JAV, sakė vykdantysis „Continental“ valdybos pirmininkas dr. Elmaras Degenhartas.

„Mes numatome, kad 2017 metais mūsų pardavimas didės daugiau kaip 6 procentais ir bus didesnis kaip 43 mlrd. eurų, todėl tikslas yra užtikrintai pasiekti didesnę kaip 10,5 proc. pelno maržą. Atsižvelgdami į tai mes prognozuojame, kad šiemet lengvųjų ir lengvųjų komercinių automobilių (iki 6 t) pasaulyje gamyba padidės 1 proc. nuo 92 iki maždaug 93 milijonų vienetų“, – pridūrė kompanijos vadovas.

www.auto-bild.lt