Prabangus ir patikimas

2017-04-06 20-22-06 Скриншот экрана

Klasikinė elegancija ir patikimumas – tai savybės, dėl kurių 5 serijos BMW Touring tampa tikrai rekomenduotinu automobiliu. Tiesa, yra viena išlyga: jis galėtų būti šiek tiek pigesnis.

Kilometrai gena vienas kitą, tachometro rodyklė dirba išsijuosusi. „Premium“ klasės universalai su taupiais dyzeliniais varikliais yra mėgstamiausių automobilių sąrašo viršuje: jų eksploatacija labai intensyvi – sunku rasti kitą transporto priemonę, kurios rida būtų tokia didelė. Mėgstamiausių sąrašo pirmąsias pozicijas visada užima BMW. Prabangūs universalai iš Bavarijos puoselėja savas tradicijas – pastarasis 5 serijos Touring (tipas F11) gaminamas nuo 2010 metų. Statistiniai duomenys byloja, kad 90 procentų pirkėjų balsuoja už automobilius su dyzeliniais varikliais, kurių dauguma – keturių cilindrų. Ar dar prieš keletą metų kas nors būtų galėjęs patikėti tokiu pasirinkimu?

2017-04-06 20-17-57 Скриншот экрана

Iš netoli Brėmeno įsikūrusios automobiliais prekiaujančios įmonės (www.autohus.de) įsigijome buvusį tarnybinį automobilį, kurio būklę labai knietėjo patikrinti. Kaip jai atsiliepė dažnos darbuotojų komandiruotės? Sidabrinės spalvos 2011- ųjų 520d universalas per ketverius metus įveikė 173 000 kilometrų. Ant automobilio priekinės dalies akmenukų paliktos žymės leidžia daryti išvadą, kad jis nebuvo labai saugomas: niekam ne paslaptis, kad 85 procentai 5 serijos BMW yra naudojami įmonėse ir ten jiems tenka didelis darbo krūvis. Kai kalbama apie ilgus nuotolius, šių modelių konstrukcija kelia pasitikėjimą. Patikimai ir lengvai valdomi net važiuojant dideliais greičiais – 5 serijos BMW visada užtikrina puikų sukibimą su keliu ir stulbinančiai mažas vidutines degalų sąnaudas. Pasitikėjimo prideda puikiai veikianti aštuonių pakopų automatinė greičių dėžė, kuri net keturis kartus apvažiavus žemę pavaras vis dar perjungia greitai ir sklandžiai, žvitriai prisitaikydama prie važiavimo sąlygų. Mechaninė pavarų dėžė neprideda modeliui sportiškumo, todėl šis praeities reliktas „penktukuose“ sutinkamas labai retai. Keturių cilindrų dyzelinis 184 AG variklis dirba puikiai, o galios trūkumą jei ir jaučia, tai tik sportiškai nusiteikę entuziastai.

2017-04-06 20-19-04 Скриншот экрана

Nepaisant amžiaus ir įveiktų kilometrų, automobilio salonas išsilaikęs puikiai. Vairuotojo sėdynė nepraradusi formų, nebraška nė viena detalė salone. Padangų ir variklio keliamo triukšmo 5 serijos BMW beveik negirdėti – neretai pasitaiko, kad kurie šio modelio vairuotojai tampa tokiais „tylos gurmanais“, jog ima skųstis aerodinaminiais triukšmais. Šio skundo negalime patvirtinti, nes 2013 metais ilgalaikiam 100 000 km testui buvome pasirinkę 528i Touring. Jis be priekaištų įveikė šį ištvermės maratoną ir buvo įvertintas 6+ balo. Vokietijos techninių apžiūrų centro (TÜV) ataskaitos taip pat patvirtina bavaro patikimumą. Vis dėlto itin gera kokybė turi ir savo kainą: už mažiau kaip 20 000 eurų galima įsigyti tik šešerių metų, kuklios įrangos ir didelę ridą turinį automobilį. Reikalai šiek tiek pagerėja tik peržengus 25 000 eurų ribą – ir tai neturėtų stebinti. Juk prabangus universalas dėl to ir įsigyjamas, kad kantriai ir daug važiuotų.

2017-04-06 20-19-04 Скриншот экрана2

Į ką kreipti dėmesį?

Nesandarias oro kondicionavimo sistemas BMW taisė geranoriškai arba atliko tai kaip garantinę paslaugą. Bėdų su skirstomosiomis grandinėmis, žinomų 3 serijos, X1 ir X3 modelių savininkams, 5 serijos automobiliuose pavyko išvengti, nes gamintojas nuo pat pradžių naudojo kokybiškus komponentus. Vis dėlto prieš įsigydami F11 tipo versijos atstovą būtinai patikrinkite jo istoriją. Šio modelio automobiliuose itin dažnai koreguojama rida, nes dėl išskirtinio patikimumo kai kurių jų odometro rodmenys būna išties astronominiai. Jei dokumentuose paskutiniu savininku nurodyta lizingo bendrovė, išsiaiškinti tokio modelio istoriją bus itin sudėtinga.

2017-04-06 20-21-00 Скриншот экрана

Išvada

Prestižinis klasikinio dizaino automobilis, kuris būdamas itin patikimas puikiai tinka intensyviam kasdieniam naudojimui. Aukštas kainų lygis antrinėje rinkoje tik dar kartą įrodo, kad 5 serijos BMW (tipas F11) turi visas savybes, priskiriamas geriausiam naudotam automobiliui.

2017-04-06 20-22-06 Скриншот экрана2

ABL, 2016 m. Nr.11