„Lietuvos draudimas“ pasiūlė apdrausti vairuotojus ir keleivius

Eismo įvykiuose Lietuvoje kasmet nukenčia arba žūva 2500 šalies gyventojų, tačiau keturi iš penkių vairuotojų nėra apsidraudę – neturi asmens ar sveikatos draudimo, rodo šalies draudimo rinkos lyderio „Lietuvos draudimas“ duomenys. Daugiau nei pusė sužeistųjų eismo įvykiuose buvo keleiviai.

„Net 70 proc. mūsų klientų mano, kad ir vairuotojo, ir keleivių draudimas yra reikalingas. Tačiau daugelis jų nėra apsidraudę asmens ar sveikatos, todėl matome nišą, kur savo klientams galėtume suteikti pridėtinę vertę – draudžiantiems vairuotojo civilinę atsakomybę kartu itin palankiomis sąlygomis apdrausti ne tik vairuotoją, bet ir keleivius. Juk automobiliu su keleiviais nuolat vyksta 44 proc. vairuotojų“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

„Lietuvos draudimas“ vairuotojams, apsidraudusiems Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu (TPVCAPD), siūlo vairuotoją ir visus automobilio keleivius apdrausti vos už 1 eurą per mėnesį. Vairuotojo ir keleivių draudimo suma sieks 6000 eurų. Išmoką susižalojus eismo įvykyje vairuotojas ir keleiviai gautų nepriklausomai nuo to, kas bus eismo įvykio kaltininkas. Tai gali tapti reikšminga parama į avariją patekusios šeimos biudžetui ar kartu keliavusiems ir nukentėjusiems draugams.

Techninė pagalba kartu su privalomuoju draudimu jau tapo įprasta

Pernai vairuotojai, apdraudę automobilį privalomuoju civilinės atsakomybės (TPVCAPD) draudimu „Lietuvos draudime“, sutaupė daugiau nei 950 tūkst. eurų techninės pagalbos tarnybos paslaugoms, mat šią paslaugą gauna kartu su draudimu. Per metus tarnyba padėti vairuotojams skubėjo 12 tūkstančių kartų, arba vidutiniškai 30 kartų per dieną. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, draudimo polisų su technine pagalba skaičius per dvejus metus išaugo 2,5 karto.

„Paslaugos populiarumas auga – pernai suteikta 55 proc. daugiau nemokamų paslaugų nei užpernai, kai nemokama techninė pagalba buvo pasiūlyta klientas kaip neatsiejama civilinės atsakomybės privalomojo draudimo dalimi. Nemokamai padėdami vairuotojams techninės pagalbos tarnybos tralai pernai nuvažiavo per 740 tūkst. kilometrų – tiek užtektų įveikti atstumą iki Mėnulio ir atgal“, – sako A. Juodeikis.

Dažniausiai vairuotojai nemokamą techninę pagalbą kvietė, kai automobilį reikėjo nutempti po eismo įvykio. Taip pat neretai techninės pagalbos tarnyba skubėjo padėti vairuotojams užvesti automobilį, pakeisti prakiurusią padangą, pametus ar užtrenkus automobilio raktelius. Be to, techninės pagalbos tarnyba sulaukė kone 60 tūkstančių skambučių iš vairuotojų, kurie norėjo pasikonsultuoti dėl gedimo ir ar galima tęsti kelionę.

„Pastebime, kad Lietuvoje vairuotojai, rinkdamiesi draudimą nori gauti daugiau pridėtinės vertės, apčiuopiamos  naudos sau. Stengiamės į šiuos poreikius atsižvelgti ir kartu su draudimu pasiūlyti papildomų  paslaugų, aktualių mūsų klientams, kaip techninė pagalba ar vairuotojo ir keleivių draudimas“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas A. Juodeikis.

„Lietuvos draudimas“ yra šalies ne gyvybės draudimo rinkos lyderė, aptarnaujanti pusę milijono privačių ir verslo klientų. Tyrimų duomenimis, „Lietuvos draudimą“ gyventojai vertina kaip patikimiausią draudiką šalyje. Pernai, palyginti su 2015-aisiais, bendrovė „Lietuvos draudimas“ pasirašė 2,6 proc. daugiau privačių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutarčių, o šio segmento draudimo įmokų portfelį augino 5,6 proc. Bendrovės užimama rinkos dalis privačių produktų rinkoje sudaro 38,2 proc. rinkos. „Lietuvos draudimas“ ir toliau išlieka šio segmento lyderiu.

www.auto-bild.lt