Jaguar I-Pace: Teslai suduos smūgį

Iš Ženevos automobilių parodos tiesiai į Londono gatves – išskirtinis „Auto Bild“ važiavimas elektriniu I-Pace.

Pokyčiai: modernus dizainas, dyzeliniai varikliai, universalo kėbulas ir pirmasis SUV – regis, per praėjusius metus „Jaguar“ savo gerbėjams pateikė išties daug naujovių. Negana to, dabar britai demonstruoja dar ir elektra varomą automobilį! Neįtikėtina: Jaguar- Tesla. Gal Anglijos karalienė pradėjo klausyti hiphopo? Ne-e, nebūtinai. I-Pace, nors ir raudonas kaip ugnis, savo formas vis dėlto visiškai išlaiko. Paaukštintos SUV konstrukcijos ir itin trumpo variklio dangčio derinys elektromobiliui itin gerai tinka. Esame tos nuomonės, kad toks dizainas neabejotinai padės Jaguar markei suduoti negailestingą smūgį Tesla X modeliui!

I-Pace salonas įrodo, kad elektra varomas automobilis yra privalumas. Nors jo matmenys tokie kaip kompaktinio modelio automobilio (ilgis 4,68 m), ateities Jaguar dėl tris metrus siekiančio atstumo tarp ratų siūlo daugiau erdvės ir vietos bagažui. O jo bagažinę telpa mažiausiai 530 litrų tūrio krovinys, o priekyje dar yra papildomas nedidelis skyrelis, kuriame patogu pasidėti portfelį su dokumentais. Apie šiandienos prietaisų skydelio valdymo koncepciją primena tik du stambūs pasukami reguliatoriai vidurinėje konsolėje – visos svarbios funkcijos valdomos per jutiklinį ekraną.

Capture3

Tačiau mums tai jau pažįstama iš Tesla automobilių. Vairuotojui užtikrinamas itin puikus matomumas, nors Jaguar ir turi buką „nosį“. Spaudžiame „gazą“, o tiksliau, „srovę“. Jaguar gamintojai žada, kad serijinės I-Pace versijos galingumas sieks 400 AG, sukimo momentas – 700 Nm, o sprintas nuo 0 iki 100 km/h užtruks tik keturias sekundes. Kadangi šis „Jaguaras“ yra: a) unikalus ir b) dar nebaigtas, iš žadamo įsibėgėjimo „uragano“ per mūsų bandomąjį važiavimą belieka tik švelnus „vėjelis“. Kad tik nieko nepagadintume. Gamintojų nurodytas įveikiamas atstumas su visiškai įkrautais 90 kWh akumuliatoriais siekia 500 km.

Pirmasis važiavimas elektriniu I-Pace buvo smagus. Anksčiau nė vienas kitas elektromobilis, taip pat ir Tesla, neturėjo tiek daug žavesio. O numatoma 80 000 eurų kaina išties yra konkurencinga. Tai Jaguar markei taip pat visiškai nauja.

Daugiau: ABL, 2017 m. Nr.4