Rūpi ne tik pažiūrėti, bet ir pačiam išbandyti

Ir toliau tęsiama prieš dvejus metus „ENEOS 1006 km lenktynių“ programoje atsiradusi slalomo mėgėjams tradicija.

„Atvykome į Palangą stebėti aštuonioliktųjų maratoninių lenktynių, kurių dalyviai, neabejojame, dovanos mums krūvą emocijų ir adrenalino, – Vytauto gatvėje stebėjęs lenktynių atidarymo paradą kalbėjo Vidmantas Baleišis iš Biržų rajono. – Tačiau išvydus tokių meistrų važiavimą labai rūpi ir pačiam įsitikinti ko esi vertas, tegu ir ne tokioje greitoje trasoje. Todėl dar šiandien ketinu išmėginti jėgas „Hankook Juta slalome“.

Neteko labai stebėtis, kad Vidmantą jau po trejeto valandų ir gerų, kaip jis pats sakė, pietų pamatėme šioje trasoje braukiantį prakaitą nuo kaktos po pirmojo bandymo.

„Tik iš šalies žiūrint atrodo, kad šis slalomas – juokų darbas, tačiau kai važiuodamas dar imi galvoti apie greitas sekundes, juokai išgaruoja“, – prisipažino biržietis, pasiryžęs antrajam bandymui.

„Hankook Juta slalomo“ dalyviai – automobilių sporto mėgėjai – gali varžytis su bet kokiu automobiliu, o šią  trasą įveikti tiek kartų, kiek panorės. Visi šių lenktynių dalyviai skirstomi į tris klases, sudarytas pagal vairuojamo automobilio pavaros tipą: varomi priekiniais, galiniais ar visais keturiais ratais, o moterys varžosi dar vienoje, atskiroje klasėje.

„Hankook Juta slalomo“ varžybos – vienos ilgiausiai truksiančių visame „ENEOS 1006 km lenktynių“ tvarkaraštyje. Mėgėjai šioje trasoje varžysis ir penktadienį, liepos 21 d. nuo 9 iki 17 val., ir tuo pačiu metu šeštadienį, liepos 22-ąją.

„Hankook Juta slalomo“ nugalėtojų ir prizininkų laukia vertingi ir praktiški prizai, kuriuos įsteigė lenktynių ir šių varžybų organizatoriai.

O laimėtojai ir prizininkai bus pagerbti 1000 km lenktynių finišo belaukiant šeštadienį didžiojoje  scenoje.

Pirmą kartą maratoninių lenktynių istorijoje atskiros slalomo varžybos bus surengtos ir licencijuotiems sportininkams, slalomo meistrams ir besitaikantiems į šiuos titulus.

Greituminio slalomo lenktynės startuos penktadienį, liepos 21 d., 18 val. ir tęsis iki 21, o jei reikės, ir iki 22 val.

Slalomo meistrai lenktyniaus dalyje „ENEOS 1006 km lenktynių“ trasos – dvejose tiesiosiose iškart po starto link vadinamojo Klaipėdos posūkio, o įveikę jį sportininkų automobiliai skries komandų garažų link. Varžyboms teisėjaus Sportinio vairavimo centro ir „ENEOS 1006 km lenktynėse“ dirbantys teisėjai.

www.auto-bild.lt