Šeštadienio vidurdienį Palangoje startavo „ENEOS 1006 km lenktynės“

Šeštadienio rytmetį „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelį gaubė nebūdinga jam ramybė, kurią reikėtų vertinti ne kitaip, kaip tylą prieš audrą. Minutei nuščiuvus lenktynininkams ir komandų vadovams, į starto ceremoniją susirinkusiai miniai Lietuvos himną giedojo Sasha Song.

Ta ramybės skraistė tarsi voratinklis plyšo, kai 1000 km lenktynių pagrindinis organizatorius, „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis pakvietė kurorto merą Šarūną Vaitkų, kuriam teko didžiausia garbė tokiose lenktynėse ištarti sakralinę frazę : „Ponios ir ponai, užveskite variklius!” Su lenktynių pradžia ir šia automobilių sporto švente jos dalyvius ir žiūrovus sveikino į lenktynių atidarymo ceremoniją atvykę Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Romas Austinskas, buvęs ilgametis renginio rėmėjas Antanas Zabulis ir kiti su automobilių sportu susiję žmonės.

„Džiaugiuosi, kad nemenkos mūsų daugelio metų pastangos ir įdirbis nenuėjo veltui ir kad šiandien linkime sėkmės jau aštuonioliktųjų jų istorijoje maratoninių lenktynių dalyviams, – lenktynių spaudos centrui, Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė D. Jonušis. – Esu sakęs ir dabar nebijau pasikartoti, jog šią automobilių sporto šventę laikytume pavykusia, jei Palangos maratono nugalėtojas paaiškėtų paskutiniajame varžybų rate. Išlaikyti intrigą – pagrindinis mūsų, organizatorių tikslas“. Regis, lenktynių organizatorius nebus apsirikęs, o intrigos tikrai nestigs, nes jau pirmuosiuose ratuose lenktynes iš pirmosios pozicijos pradėjusi kvalifikacinių varžybų laimėtoja „Exit Palanga by Algirdai“ atsidūrė trečioje, o dar po rato – ir ketvirtoje vietoje. Tačiau dar didesnį apmaudą jautė komandos, praėjusios visą lenktynių skaistyklą, tačiau taip ir neatvairavusios savo automobilių prie taip geidžiamos starto linijos. Iš treniruočių procesą pradėjusios 41 komandos pagrindinėse varžybose startavo 38 automobiliai.

Pernai dėl avarijos, šiemet dėl gedimų antrų lenktynių iš eilės nepradėjo „Cor Euser“ komanda iš Olandijos. Nebežada dovanų ir „Gera dovana“, nes jų bolido pavarų dėžė pabiro. Dėl „Ford“ variklio gedimo nestartavo ir aštuntąją vietą kvalifikacijoje užėmusi „VDS Racing“. Tačiau visoms kitoms ekipoms lenktynės tik prasidėjo. Priešakyje laukia dar daug ratų ir, tikėkimės, gražios, intriguojančios kovos, kurios žaizdras užges tik vėlai vakare, ties finišo linija.

www.auto-bild.lt