Vienija ne tik prisiminimai apie lenktynes

ABR_0905

Aštuonioliktųjų 1000 km lenktynių rengėja – VšĮ „Promo Events“ – šiemet daug padirbėjo gerindama ne tik pačių lenktynių organizaciją, bet ir tobulindama visą renginio infrastruktūrą.

Tą netruko pastebėti jau apsilankę lenktynėse ir svečių itin mėgstamame bei gausiai lankomame VIP klube, kuris nuo ankstesnio 400 kvadratinių metrų ploto išaugo į 900 arba kiek daugiau, nei dvigubai.

Įsigiję bilietus arba kviestiniai svečiai čia gali ne tik tiesiogiai ir patogiai stebėti lenktynes bei klausytis specialaus varžybų eksperto, kurio rolė šiemet patikėta daugiausiai titulų tarptautinėje žiedinėse lenktynių arenoje iškovojusiam Kazimierui Vasiliauskui.

Šeštadienį nuo pat ryto klubo svečiai, laukdami lenktynių starto, gyvai diskutavo apie šiemetines lenktynes ir jame dalyvaujančių komandų perspektyvas bei galimybę pirmajai kirsti finišo liniją.

Ne visi lažintųsi už kvalifikacinių varžybų nugalėtojus „Exit Palanga by Algirdai“ komandą, nes pirmoji startinė pozicija maratoninėse lenktynėse dar negarantuoja pirmosios vietos finiše – taip manė kone pusė klubo lankytojų.

Kiti buvo įsitikinę, jog Ramūnui Čapkauskui ir jo partneriams pagaliau išmuš pergalės valanda.

Žiūrovams patiko ir „ENEOS 1006 km lenktynėse“, o tuo pačiu ir Lietuvoje debiutavusios Danijos žiedinių lenktynių čempionato „Aquila Synergy Cup“ ketvirtojo etapo lenktynės ir jose dominavęs Kevinas Suensonas. Visi jų dalyviai vairavo vienodus „Aquila Synergy“ bolidus.

Išskirtinio dėmesio susilaukė pažiūrėti lenktynių atvykęs Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, gerai išmanantis automobilių sportą ir pats jame prieš keliolika metų griežęs anaiptol ne paskutiniu smuiku. Daugelis jį dar prisimena kaip šalies bagių čempioną, tačiau gal kai kas jau primiršo, kad R. Malinauskas yra bandęs sėkmę ir 1000 km lenktynėse.

„Bemaž prieš dešimtmetį kartu su dabartiniu šių lenktynių rekordininku, šešis kartus laimėjusiu Palangos maratoną Jonu Gelžiniu ir Tautvydu Barščiu įveikėme visą šių lenktynių „skaistyklą“ – treniruotes, atrankos varžybas ir startavome lenktynėse, – su nemenka nostalgija tą startą prisiminė R. Malinauskas. – Tačiau varžytuves pradėjusiam kolegai pradžia buvo nesėkminga, ir sugedusi mūsų „Porsche“ privertė užbraukti visas taip ilgai puoselėtas viltis“.

Tačiau meilė maratoninėms lenktynėms Palangoje niekur nedingo, todėl kasmet gražėjančio ir tampančio vis patrauklesniu vadovas, nepaisant didelio užimtumo, randa laiko pažiūrėti ir šias lenktynes.

Dviejų didžiausių šalies kurortų vadovus matyti Palangoje – ne kasdien pasitaikanti proga, todėl „ENEOS 1006 km lenktynių“ spaudos centras, viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ Druskininkų mero paprašė palyginti kuo panašūs ir kuo skiriasi šie kurortai?

„Džiaugiuosi, kad jie auga ir gražėja, o bene pagrindinis skirtumas, kad Palanga didžiausiu traukos centru tampa tris mėnesius, o mūsų – Druskininkai – ištisus metus“…- su jam būdinga išmone, neieškodamas žodžio kišenėje tikino R. Malinauskas.

www.auto-bild.lt