4-tas ralio kroso čempionato etapas Kasparui Navickui baigėsi avarija

Kasparas Navickas_Prancūzijoje (1)

Po bene dviejų mėnesių pertraukos į Europą grįžo ralio kroso čempionato kovos — Prancūzijoje, Loheaco mieste surengtas 4-tas žemyno čempionato etapas. Pailsėję sportininkai ir atnaujinti jų bolidai kovą dėl taškų pradėjo naujomis jėgomis ir agresyvumu — pirmųjų lenktynių dienų metu netrūko avarijų, į vieną kurių pakliuvo ir lietuvis Kasparas Navickas, iki šiol bendrojoje „Super 1600” klasės įskaitoje užėmęs 3-ią vietą.

Virš 70 tūkst. fanų iš visos Prancūzijos sutraukianti automobilių sporto fiesta ralio kroso žvaigždes ir sirgalius, sugužėjusius į mažytį miestelį šalies vakaruose, pasitiko lietumi. Tačiau oro sąlygos neprivertė keisti planų ir pirmąją varžybų dieną miestelio gatvėmis tradiciškai vyko paradas. Jo metu išskirtiniais automobiliais visi dalyviai buvo vežami lenktynių zonos link, o pakeliui vietiniai juos vaišino įvairiomis gėrybėmis – nuo gėrimų iki garsiųjų „macaron” sausainių.

Šeštadienį Bretanės regione jau švietė saulė ir griaudėjo varikliai – vakar čia surengtos trys iš keturių šio etapo kvalifikacinių važiavimų. Pirmame dar šlapia trasa iš ryto važiavęs „Škoda RX Lithuania” atstovas K. Navickas parodė 10-ą laiką, o antrame pagreitėjo, savo važiavime finišavo pirmas ir užėmė ketvirtąją vietą. Trečiojoje kvalifikacijoje išorinėje dalyje puikiai startavęs lenktynininkas pirmojo posūkio link judėjo pirmas, tačiau netrukus pajuto stiprų smūgį į automobilio šoną, po kurio jo vairuojama „Škoda Fabia S1600” rėžėsi į trasos atitvarus.

„Pajutau stūmimą į kairę galinę dalį ir automobilis jau tapo nevaldomas – skriejome tiesiai į trasos atitvarus, kur smūgis buvo tikrai ne iš švelniųjų”, — įspūdžius iš avarijos, nejuokais išgąsdinusios komandą, pasakoja 20-metis Kasparas Navickas. „Atsitrenkus kelioms akimirkoms net atėmė kvapą, o tuomet pajutau ir nugaros skausmą — nenorėjau judėti ir lipti iš bolido bijodamas galimos traumos. Tačiau atgavęs kvapą apsičiupinėjau ir supratau, kad nėra taip visai blogai ir iššokau iš automobilio. Aišku, juo važiuoti jau buvo neįmanoma, o grįžus į serviso zoną ir padarus išsamesnę analizę pamatėmė, kad varžybos mums baigtos – kokybiškai sureguliuoti automobilio po tokio smūgio ir jo padarytos žalos nepavyks.”

Po nesėkmingo savaitgalio komandos dirbtuvėse laukia ilgos naktys – jau rugsėjo 15-ą dieną Europos ir Pasaulio ralio kroso čempionato dalyviai rinksis Latvijoje, Bikiernieki trasoje, kur priešpaskutiniame sezono etape stengsis dar labiau pasigerinti savo pozicijas.

www.auto-bild.lt