Lenktynininkai moka remontuoti ir tiltus

IMG_8302

Po plačiai nuskambėjusių, praėjusį šeštadienį Lietuvos Rally Raid ir taurės čempionatą, kurį rengia VšĮ “Bekelės fiesta”, vainikavusių paskutiniojo etapo varžybų, vykusių Švenčionių rajone, sulaukta ir ne tokios džiugios informacijos iš antrojo Meironių kaimo gyventojų.

Jie skundėsi, kad po varžybų nukentėjo tiltelis per vandens, atitekančio iš Viriogalos įlankos, pralaidą. Lenktynių organizatoriai, užuot formaliai atsikalbinėję ar ieškoję kaltų, vos gavę signalą kartu su renginio partneriais iš STIHL ir „Nissan“ išvyko į vietą ir tą pačią dieną suremontavo tiltelį.

Atvykę į vietą, varžybų organizatoriai įvertino tiltelio būklę. Ne pirmos jaunystės jo konstrukcija braškėjo nuo dalyvių srauto, o pravažiavus keliems visureigiams supuvusi mediena visai sutriušo.

Kitiems sportininkams, norėjusiems įveikti šią pralaidą, jau teko pasitelkti visą inžinierinių sugebėjimų arsenalą ir netgi gerves.

Atvykę talkininkai ieškoti medienos nusprendė vietinėse lentpjūvėse, o gyventojai geranoriškai palydėjo iki vieno ūkininko sodybos, aprūpinančio pjauta mediena apylinkę.

Jo turimos lentos buvo net 6 metrų ilgio, tad pasitelkus Stihl pjūklą beregint jos buvo supjautos į dvimetrines, kurios nesunkiai tilpo į „Nissan Navara“, dar savaitgalį išbandytą lenktynių trasoje.

Bekelės automobiliu tituluojamą „Nissan Navara“ pikapą pristačiusiam „Nissan Nordic Europe” komunikacijos vadovui Baltijos šalims Mindaugui Plukiui beliko tik sulakstyti į Sužionis ir parūpinti tinkamų vinių.

Talkininkai pašalino senos medienos likučius palikę tik pagrindinę pralaidos konstrukciją, kuri pasirodė besanti dar pakankamai tvirta.

IMG_8282

Padirbėjus porą valandų tiltas atrodė kaip naujas, tad talkininkams beliko tik išbandyti tiltelio tvirtumą. O tam, aišku, vėl geriausiai tiko 2,2 tonos sveriantis „Nissan Navara“ pikapas.

„Mes niekada nepaliekame nebaigtų darbų ten, kur rengiame lenktynes. Jei tik sulaukiame informacijos, jog yra kažkas taisytino – vykstame ir tvarkome, į tai žvelgdami atsakingai ir dėkodami gyventojams už informaciją“, – braukdamas nuo kaktos prakaitą kalbėjo LASF 4×4 komiteto pirmininkas ir šių varžybų organizatorius Gediminas Grigaitis.

Pasak G.Grigaičio, jis tiki, jog kiti nepiktnaudžiaus varžybų organizatorių dosnumu ir operatyvumu.

„Šis sezonas mums kupinas ne tik malonių atradimų, kuriuos patyrėme dalyvaudami 4х4 Perimetro lenktynėse, bet ir džiaugiamės galėdami padėti varžybų organizatoriams ir prisidėdami prie tokių akcijų, – sakė lenktynininkas ir Stihl atstovas Kęstutis Juškevičius. – Jau vien dėl to, kad tam turime puikios įrangos, palengvinančios ir paspartinančios tokius darbus“.

O M. Plukys neliko skolingas Kęstučiui, dar kartą įvertinęs savo pristatomą pikapą.

„Nissan Navara“ – universalus automobilis. Dar savaitgalį jis buvo lenktyninis, o šiandien be jo jau negalime apsieti remontuodami tiltą. Ne veltui jis pelnęs tarptautinį geriausio pikapo apdovanojimą ir puikiai tinka tiek darbams, tiek laisvalaikiui“, – sakė M. Plukys.

www.auto-bild.lt