Po paskutinio „Vimota Driftingo Pirmenybių“ etapo aiškėja sezono lyderiai

vimota finalas 2

Rugsėjo 17 dieną, sekmadienį Marijampolėje vyko „Vimota Driftingo Pirmenybių“ penktasis etapas. Paskutinės šio sezono semi-pro driftingo varžybos, po kurių aiškėja ir viso sezono prizininkai, sulaukė didelio susidomėjimo. Šiomis varžybomis baigėsi ir visas šių metų šonaslydžio sezonas.  Kadangi tai buvo paskutinis etapas, kuriame taškai buvo itin svarbūs, poriniuose važiavimuose netrūko artimų ir įtemptų kovų, azartas liejosi per kraštus.

Marijampolėje puiki nuotaika buvo jaučiama nuo ankstyvo ryto. Į finalą atvyko per 40 sportininkų iš visos Lietuvos, tarp kurių 3 svečiai iš Rusijos. Pirmuosius važiavimus žiūrovai galėjo stebėti nuo 10:30, kuomet ir parsidėjo dalyvių treniruotės. Jų metu pilotai galėjo susipažinti su trasos konfigūracija. Treniruotės truko iki 13 valandos, o iškart po jų prasidėjo kvalifikaciniai važiavimai. Kvalifikacinių važiavimų metu buvo išrinkti stipriausi pilotai, kurie susirungė porinėse kovose. Šį kartą kvalifikacijos metu kiekvienas dalyvis turėjo po du važiavimus. Kiekvienas jų buvo vertinamas balais, tačiau galutinį rezultatą, kas patenka į porinių važiavimų (TOP32) etapą, nulėmė vienintelis geriausias važiavimas. Maksimalus taškų skaičius vieno važiavimo metu – 100 balų.

Pasibaigus kvalifikacijai buvo paskelbta TOP32 lentelė ir sudarytos porinių važiavimų komandos. Kvalifikacijos TOP4:

  1. Igor Martynov (85 taškai)
  2. Simas Kvietkauskas (80 taškų)
  3. Gediminas Ivanauskas (76 taškai)
  4. Vygantas Rimkus (74 taškai)

Kaip paaiškėjo vėliau, kvalifikacijos rezultatai dar negarantavo prizinės vietos ir nugalėtojo taurės. Žinoma, kvalifikaciją vainikavo dalyvių paradas, kurio metu visi pilotai išsirikiavo trasoje. Smagu renginį stebėti iš šalies, tačiau susipažinti iš arčiau tikriausiai norėtų ne vienas šio sporto mėgėjas. Iškart po dalyvių parado tai galėjo padaryti visi.

Sezono uždaryme žiūrovai stebėjo visų pamėgtą ir visai naują Lietuvoje „Triple Drift Challenge“ rungtį. Šonaslydžio varžybose įprasta matyti trasoje važiuojančius du automobilius. Šį kartą „Triple Drift Challenge“ rungtyje varžėsi net trys automobiliai. Jų tikslas buvo išpildyti trajektoriją važiuojant kuo arčiau vienas kito. Šioje rungtyje varžėsi trys komandos – Vilniaus (A. Kazokevičius, A. Dyburis, R. Šilkinis), Kauno (I. Martynov, S. Kvietkauskas, L. Klevinskas) ir Klaipėdos (V. Rimkus, V. Retenis, A. Osadčij). Finale ir sezono uždaryme tikrai netrūko nuostabių pasirodymų.

Varžybose buvo nemažai techninių gedimų, dėl kurių sportininkai turėjo pripažinti techninį pralaimėjimą ir tolimesnes kovas užleisti varžovui. Taip pat agresyvių kovų metu neišvengėme ir bolidų kontaktų. Stipresnių kontaktų su bortu buvo išvengta, tačiau ne vieno automobilio bamperį teko nunešti į serviso zoną. Finaluose žiūrovai stebėjo ne vieną „one more time“ važiavimą. Tai rodo, jog paskutiniame etape susirungė lygiaverčiai ir stiprūs sportininkai.

Poriniuose važiavimuose lyderiu išliko Igor Martynov. Jis nenusileidęs priešininkams išliko pirmoje vietoje. Antrąją vietą laimėjo Linas Klevinskas atstovaujantis „LK Drift“ komandą. Kvalifikacijoje užėmęs 26 vietą jis puikiai pasirodė poriniuose važiavimuose ir pateko tarp stipriausių tos dienos sportininkų. Trečioje vietoje taip ir liko Gediminas Ivanauskas, o ketvirtas – Tomas Buivydis. Jis taip pat kvalifikacijoje nesužibėjo ir į porinius važiavimus pateko būdamas 20-oje vietoje.

Na o jau netrukus, susumavus visų „Vimota Driftingo Pirmenybių“ etapų rezultatus bus paskelbti viso sezono čempionai.

www.auto-bild.lt