Ekipažas iš Lietuvos Europos ralio čempionato (ERČ) finaliniame etape – septintas

L.Paskevicius ir L.Vaskys_Organizatoriu foto

Šį savaitgalį Latvijoje vykusio 2017 FIA Europos ralio čempionato metu Lietuvos lenktynininkai Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius bendroje įskaitoje užėmė septintą vietą.  „Rally Liepaja“ vykusio ralio metu lietuviškajam ekipažui teko susikauti tiek su itin greitais varžovais iš Europos, tiek su sudėtingomis oro sąlygomis.

„Tai buvo vienos iš sudėtingiausių, bet kartu ir įdomiausių šio 2017 m. sezono varžybų. Dėl sudėtingų oro sąlygų organizatoriai darė daug pakitimų ruožuose ir trasoje tiesiog varžybų metu. Turėjome greitai persiorientuoti, nes keitėsi tiek maršrutas, tiek laiko normos. Septinta vieta bendroje įskaitoje – didelis pasiekimas mūsų komandai pirmasis pilotas Linas Vaškys.

Per dvi dienas trukusias Europos ralio čempionato lenktynes kaimyninės Latvijos žvyrkeliais ir Liepojos miesto gatvėmis greičio ruožai sudarė apie 140 km. Viso per dvi varžybų dienas ralio ekipažai turėjo įveikti 13 greičio ruožų: 7 – pirmąją ir 6 – antrąją dieną.

Iškart po starto šeštadienio rytą  „Mitsubishi EVO IX“ automobilį vairuojantis ekipažas įsitvirtino 17-oje vietoje, bet jau po dviejų greičio ruožų šoktelėjo dviem pozicijoms aukščiau, o dar po keleto rungčių palypėjo iki 11-osios pozicijos. Ten jie ir baigė pirmos ralio dienos pasirodymą.

„Pirmos dienos pirmas ruožas mums buvo morališkai sunkiausias. Tai įtakojo kelios priežastys. Dvi dienas prieš varžybas vykusio surašymo metu pliaupė kaip iš kibiro, buvo labai vėjuota ir lietus išplovė dalį kelių. Ir nors šeštadienį oras buvo neblogas, dalį sugadintų kelio ruožų organizatoriai atšaukė, dėl to teko keisti dalyvavimo rungtynėse strategiją ir važiuoti pagal pakeistą maršrutą“, – sakė antrasis pilotas Laurynas Paškevičius.

Anot jo, sunkumų kėlė ir dar viena priežastis – prasta starto pozicija. „Neturime „FIA Priority Driver statuso“ todėl mūsų starto pozicija buvo labai mums nepalanki – 36. Kovoti teko su automobiliais startavusiais 20 pozicijų prieš mus, kurie turėjo ženkliai geresnes kelio sąlygas nei mes“.

Nors pirmieji ruožai buvo gana sunkūs ir „Mitsubishi EVO IX“ automobilį vairuojančiam ekipažui pradžioje nepavyko parodyti gero tempo, toliau viskas stojo į savo vietas ir komanda toliau rodė stabilumą.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vėl subjuro oras, lijo ir kelio danga tapo slidi, sunkiai prognozuojama. Antrą varžybų dieną L. Vaškio ir L. Paškevičiaus ekipažas pradėjo  iš 11 starto pozicijos ir jau po pirmo važiavimo šoktelėjo į devintą vietą. Kiekviename greičio ruože vis geresnį tempą diktavę vilniečiai vieną po kitos gerino pozicijas ir finišą pasiekė septinti bendroje įskaitoje ir antri grupėje.

Sąlygų sudėtingumą rodo ir didelis itin patyrusių pilotų avarijų skaičius – varžybų finišo nepavyko pasiekti Bruno Magalhaes, Alexey Lukyanuk, Pepe Lopez, Janis Vorobjovs.

www.auto-bild.lt