Paaiškėjo, kiek Lietuvoje kainuos naujasis BMW X2

 BMW X2_4

2018-ųjų kovą sportiškų didesnio pravažumo kupė gerbėjai turėtų pasižymėti savo kalendoriuose: šį mėnesį debiutuos naujasis BMW X2, nubrėšiantis naują vairavimo malonumo ribą šio segmento automobiliams. Automobilis sužavės aktyvų gyvenimo būdą propaguojančius ir skaitmenines naujoves vertinančius žmones.

„Naujasis BMW X2 įrodo, kad sportiškumas, modernumas ir klasikinės detalės gali puikiai derėti viename automobilyje. Jis turi naujausias BMW vairuotojo asistavimo sistemas, efektyvius variklius ir akį traukia tiek išskirtiniais BMW X šeimos bruožais, tiek detalėmis iš klasikinių sportiškų kupė automobilių. Kartu su šiuo modeliu pirmą kartą istorijoje siūlomas ir išskirtinis automobilio detalių paketas „BMW M Sport X“, apjungiantis sportiškas BMW M šeimos savybes su praktiškomis BMW X vertybėmis“, – teigia BMW prekės ženklo Lietuvoje vadovas Martynas Daujotas.

Lietuvių itin mėgstamą BMW X gamą papildžiusio X2 modelio kaina (su PVM) prasidės nuo 40 168 EUR. Automobilius jau galima užsisakyti, o pirmuosius klientus Lietuvoje jie pasieks kitų metų kovą.

Išskirtinis charakteris ir detalės

Ant kelio stovintis BMW X2 primena fiziškai tvirtą atletą, pasiruošusį sparčiai šauti į priekį bet kurią akimirką. Elegantiška žemėjanti stogo linija – skiriamasis SAC (angl. Sport Activity Coupe) segmento bruožas, pabrėžiantis modelio sportiškumą, o didelės stačiakampės ratų arkos išryškina jo universalumą ir pasiryžimą važiuoti bet kokiais keliais.

Modelio priekyje ir gale yra daug išskirtinių BMW detalių, kaip tradicinės į dvi dalis padalintos radiatoriaus grotelės, pailgi žibintai su LED dienos šviesos ovalais, ryškūs išmetimo sistemos antgaliai ar firminis X serijos bruožas – paryškinti šoniniai slenksčiai.

BMW radiatoriaus grotelės, kurios leidžia atpažinti bet kurį šios markės automobilį, X2 modelyje pirmą kartą panaudotos kitaip. Visuose BMW modeliuose jų apačia yra siauresnė ir išplatėja viršutinėje dalyje, o X2 – priešingai, grotelės platėja nuo viršaus į apačią.

Klasikinių BMW kupė kaip 2000 CS ar 3.0 CSL žinovai atpažins ir kitą malonią detalę – ovalų logotipą ant galinio C statramsčio. Ši detalė, naudota sportiškuose BMW automobiliuose, pabrėžia analogišką X2 prigimtį.

Efektyvūs varikliai

BMW X2 šiuo metu galima užsisakyti su trimis dinamiškais benzininiais ir dyzeliniais „BMW TwinTurbo“ varikliais, o 2018-aisiais jų gama bus išplėsta.

BMW X2 sDrive20i benzininis variklis pasiekia 141 kW (192 AG), o automobilio vidutinės degalų sąnaudos – 5,5–5,9 l/100 km. 140 kW (190 AG) pasiekiančio BMW X2 xDrive20d dyzelinio variklio vidutinės degalų sąnaudos – 4,6–4,8 l/100 km. Galingiausias gamoje BMW X2 xDrive25d motoras pasiekia 170 kW (231 AG), o automobilis suvartoja vos 5,1–5,3 l/100 km dyzelino.

Abu dyzelinu varomi BMW X2 standartiškai komplektuojami su „xDrive“ visų keturių varančių ratų sistema bei aštuonių laipsnių „Steptronic“ automatine pavarų dėže. Benzininis variklis sujungtas su septynių laipsnių „Steptronic“ dviejų sankabų transmisija.

2018-aisiais SAC modelio variklių gamą papildys benzininiai trijų cilindrų X2 sDrive18i, keturių cilindrų X2 xDrive20i bei dyzeliniai X2 sDrive18d ir X2 xDrive18d. Benzininiai varikliai pasieks nuo 103 kW (140 AG) iki 141 kW (192 AG), o dyzeliniai – 110 kW (150 AG).

BMW X2_3

Vairavimo malonumą užtikrinanti pakaba

BMW X2 pirkėjai gali rinktis standartinį modelį, „BMW X2 M Sport“ bei „BMW X2 M Sport X“ modifikacijas. Pastarieji komplektuojami su dizaino elementais iš BMW M bei BMW X automobilių šeimų.

„M Sport“ bei „M Sport X“ modeliai standartiškai komplektuojami su „M Sport“ pakaba. Automobilis su ja yra žemesnis, o amortizatorių bei spyruoklių veikimas užtikrina dar didesnį sportiško vairavimo malonumą. „M Sport“ pakaba yra papildomai pasirenkama standartinių BMW X2 pirkėjams.

Papildomos įrangos sąraše esanti „Dynamic Damper Control“ sistema mažina automobilio prošvaisą 10 mm bei leidžia individualizuoti pakabos nustatymus pagal unikalius kiekvieno vairuotojo norus.

BMW X2 komplektuojamas su 17 colių skersmens lengvojo lydinio ratlankiais, pasirinktinai – iki 19 colių. „M Sport“ ar „M Sport X“ paketus turintys modeliai komplektuojami su 19 colių skersmens ratlankiais, papildomai galima užsakyti ir 20 colių.

Moderni įranga

BMW X2 pirkėjai aukščiausią kokybę ras kiekviename modelyje. „M Sport“ ir „M Sport X“ interjeras yra padengtas „Micro Hexagon“ ir „Alcantara Anthracite“ medžiagų kombinacija, kurioms kontrastą suteikia centrinėje konsolėje bei valdymo skydelyje esančios siūlės.

„BMW Connected“ ir „BMW ConnectedDrive Services“ paslaugų paketai BMW X2 modelyje yra papildomai pasirenkami. Šios sistemos, kaip ir kitos automobilio funkcijos, patogiai valdomos dideliame centrinėje konsolėje įmontuotame ekrane. Papildomos įrangos sąraše yra ir spalvotas „BMW Head-Up Display“.

BMW X2 klientams gali pasiūlyti naujausias vairuotojo asistavimo sistemas. Papildomai pasirenkamame „Driving Assistant Plus“ pakete yra tokios sistemos kaip autonominis stabdymas su pėsčiųjų atpažinimu, aktyvi kruizo kontrolė, automatinis artimųjų-tolimųjų šviesų perjungimas ir kitos. BMW X2 su šiomis sistemomis gali kontroliuoti automobilio greitį važiuojant nuo 30 iki 140 km/val. greičiu, o „Traffic Jam Assistant“, taip pat įeinanti į paketą, perima visą automobilio valdymą eismo spūstyse ir leidžia jam įsibėgėti iki 60 km/val. išlaikant saugų atstumą iki priešais važiuojančios transporto priemonės, stebėti aplinką bei išlikti toje pačioje eismo juostoje.

Pasirenkama „Parking Assistance“ sistema automatiškai suranda BMW X2 tinkamą stovėjimo vietą ir, vairuotojui panorėjus, pati automobilį įparkuoja.

Tarptautinei įmonių grupei „Modus Group“ priklausanti bendrovė „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir MINI atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas. Oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą „Krasta Auto“ turi Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

www.auto-bild.lt