Superautomobiliai žiemą: taip ar ne?

Super_auto_1

Superautomobiliai – nuostabūs, galingi ir sukurti tam, kad pajustumėte, ką reiškia tikras ir malonus važiavimas. Švelnus vakaro brizas, saulė ir vasaros fone blizgantis „Ferrari“ ar „Lamborghini“ atrodo tobula idėja, tačiau ar įsivaizduotumėte pūgą, sniegą, ledą ir malonų pasivažinėjimą su superautomobiliu?

Oro sąlygos kainuoja per daug?

Nors lekiant su „Ferrari“ automobiliu jausitės tikrai išskirtiniais, žiemą šis išskirtinumas privers Jus pagalvoti ne apie tokį egzotišką automobilį. Purvynai, ledas, ir sniegas susimaišęs su kelio druska ar smėliu automobiliui neprideda grožio. Superautomobiliai dažniausiai yra gaminami iš lengvų medžiagų, pavyzdžiui: aliuminis, plastikas, karbinas, tad visų vairuotojų malonei šie puikūs automobiliai beveik nerūdija, o žiemos drėgmė ir nepalankios sąlygos neturėtų stipriai pakenkti automobiliui. Tačiau, nors ir šie automobiliai turi slidaus kelio režimą, kuris padeda saugiai judėti sniegu ar ledu padengtu paviršiumi, šis rėžimas labai kenkia jautrioms sportinių automobilių sankaboms. Kuomet pajusite, kad nuo žiemos oro sąlygų „Ferrari“ ar „Lamborghini“  sankaba pradeda virpėti, suprasite, jog galbūt geriau svajonių automobilį atšiauriu metų laiku palikti garaže.

Pirma padangos, po to į kelią

Puikus, galingas, prabangus automobilis nebus malonus važiuoti, jei neturės gerų, kokybiškų ir tam automobiliui tinkančių padangų. Atėjus žiemos sezonui visi vairuojantys skubame keisti padangas ir pasiruošti atšiauriam metų sezonui, kad keliuose jaustumėmės saugiai ir patogiai.

Nors superautomobiliai „Ferrari“ ir „Lamborghini“  yra kilę iš Italijos, kur žiemines padangas automobiliams privaloma „avėti“ tik Val d’Aosta regione, populiarėjant šiems egzotiniams automobiliams kitose šalyse yra apstu žieminių padangų ir šiems superautomobiliams. Tačiau, norint saugiai važiuoti atšiauriomis sąlygomis su „Lamborghini“ ar „Ferrari“  automobiliu, turėsite nekukliai paploninti piniginę – keturių kokybiškų žieminių padangų komplektas gali kainuoti nuo 3 tūkstančių eurų.

Galia atperka?

Ekonomiškai ir praktiškai „Ferrari“ ar „Lamborghini“  automobiliai žiemą nėra pati geriausia idėja. Net ir kokybiškiausios žieminės padangos nepadės esant itin dideliam sniegui, o ir arklio galios visiškai atsiskleidžia esant tik palankioms oro sąlygoms (o palankiausios yra superautomobilių gimtinėje, Italijoje). Tačiau jei sniegas nėra didelis, o padangos yra kokybiškos – malonus ir ekstremalus pasivažinėjimas tikrai įvyks, juk superautomobiliai – sportiniai automobiliai!

Ar galima Lietuvoje pasivažinėti žiemą?

Jau tris sezonus superautomobilių vairavimo pramogą organizavusi įmonė „Laisvalaikio Dovanos“, šaltuoju metų laiku automobilių nebevaro į gatves: „Lietuvos žiemos nėra tinkamos pramogai. Tačiau vasaros metu visiems suteikiame galimybę sėsti už „Ferrari F360“ ar „Lamborghini Gallardo“ vairo ir lėkti Vilniaus, Kauno gatvėmis ar skrieti Kačergines Nemuno žiedo trasoje“, – pasakoja įmonės atstovė Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė.

Pasak pramogos organizatorių, per tris pramogos organizavimo sezonus užfiksuota ir malonių pokyčių. Pastebėta, kad pramogauti ateinantys klientai vis labiau vakarietiškėja. Jie nesistengia nutrūktgalviškai lėkt, o džiaugiasi visais išskirtinių automobilių privalumais. Juk pagreitis – tik vienas iš privalumų ir toli gražu ne pats didžiausias.

Netikėtos emocijos už superautomobilių vairo

„Smagu matyti tuos pačius veidus, kurie kažkada važiavo Ferrari, vėliau Lamborghini, o šiemet vėl sugrįžo išbandyti abiejų superautomobilių Kačerginės Nemuno žiede. Nedaug trūksta, kad turėtume savo fanų klubą”, – su šypsena veide kalba pramogos organizatoriai.

Jau ne kartą super automobilius yra vairavę klausos negalią turintys žmonės. Tai įdomi patirtis instruktorių komandai, kuomet žmogus reaguoja tik į vaizdą ir prisilietimą.

O vienas klientas Rygoje, kuriam sūnus dovanojo Ferrari vairavimo pramogą, iš susijaudinimo važiuodamas pravirko.

„Laisvalaikio Dovanos“ nuotr.

www.auto-bild.lt