Dakaro dvyliktasis etapas: Baliui Bardauskui reikės tik sėkmingai pasiekti finišą

Vinicius Branca nuotrauka Balys

Dakaro ralio dvyliktame etape daugiau kaip 720 kilometrų iš Čilesito iki San Chuano motociklininkams neteks lenktyniauti. Tokią informaciją pranešė vienintelio mūsų šalies motociklininko Balio Bardausko komandos „Perkūnas Team“ vadovas Carlos Brebbia.

„Balys jau vakare išsiaiškino, kad dvyliktasis etapas, kuris motociklininkams ir keturračių pilotams turėjo būti fiziškai sunkus, yra atšauktas. B. Bardauskas kartu su kitais sportininkais iki San Chuano važiuos bendrojo naudojimo keliais. Šiame etape lenktyniaus tik automobiliai ir sunkvežimiai“, – teigė C. Brebbia.

B.Bardausko gerbėjai, matyt, šiek tiek nusiminė, nes būtent šio etapo išvakarėse lietuvis motociklu „KTM 450 Rally Replica“ skriejo tarsi ant sparnų. Vienuoliktame etape jis užėmė 68 vietą, o bendroje įskaitoje pakilo į 82 poziciją. Vienu metu B. Bardauskas buvo pakilęs net į 61 vietą.

Prisimindamas vakarykštį etapą, B. Bardauskas pasakojo, jog kelis kartus buvo atsidūręs ant pavojingos ribos.

„Važiuoju greitai, o priešais mane išdygsta 4 metrų gylio griovys. Dar labiau užspaudžiau gazą ir peršokau jį. Jei būčiau stabdęs, tikrai būčiau nugarmėjęs“, – pasakoja B. Bardauskas.

Dar kitoje ruožo vietoje lietuvis taip krito nuo motociklo, kad tris kartus persivertė kūliais. „Diena buvo gera, buvo daug virtimų. Buvau pametęs vieną kelio punktą (WP), bet vėliau jį suradau. Apskritai, tai smarkiai važiavau“, – prisipažino B. Bardauskas.

Jis yra tik per žingsnį nuo geriausio Lietuvos motociklininkų pasirodymo šiame ralyje. 2012 m. Gintautas Igaris užėmė 81 vietą iš 93 finišavusiųjų.

Vinicius Branca nuotrauka

www.auto-bild.lt