Vienui vienas smėlynuose: Balys Bardauskas stoja į naują kovą su Dakaro mėsmale

B.B

Lima, sausio 10 d. Iš Dakaro ralio bivuako į penktojo etapo starto zoną pajudėjo vienintelis motociklininkas iš Lietuvos Balys Bardauskas. Motociklininkų klasėje lietuvis startuos iš 96 pozicijos.

Kaip pasakoja Peru esantys B. Bardausko komandos nariai, motociklininkui kur kas sudėtingiau, nei automobilių pilotams grumtis su stichija.

„Čia esi vienui vienas smėlynuose. Pats su savimi. Kaip motociklininkams sunku grumtis kopose, mes matome iš paskutinių etapų“, – pasakojo komandos narė Marija Dubickienė.

Dakaro smėlynai jau pasiglemžė pernykščio nugalėtojo Sam Sunderland‘o lūkesčius tęsti ralį, o pats B. Bardauskas jau du kartus gelbėjo kitus motociklininkus.

Antrame etape jis padėjo kopose iki ašarų į bėdą įstrigusiam amerikiečiui Bill Conger‘iui, o ketvirtojo etapo metu suteikė pagalbą motociklininkei iš Čekijos, kuriai buvo atsisakę stabdžiai.

Iš ralio jau pasitraukė 21 motociklininkas (pirmojo etapo metu – 2, antrojo – 11, trečiojo – 3, ketvirtojo – 5). Tai sudaro 15 proc. nuo visų ralį pradėjusių motociklininkų.

Net ir žinodama šią statistiką „Perkūnas Team“ komanda linkusi nedramatizuoti situacijos.

„Mūsų požiūris, atlaikei vakar, atlaikysi ir šiandien“, – šypsojosi vienas garsiausių Lietuvos pilotų Aurelijus Petraitis, kartu su kitais ekipos nariais iš bivuako išlydėjęs B. Bardauską.

Kitas komandos narys Kęstutis Banikonis tiesiog pasidžiaugė, jog Dakaras suteikia ir daug gerų emocijų, ne vien įtampą.

„Viskas bus gerai“, – nuramino Carlos Brebbia, įsitaisęs trumpam miegui automobilyje.

Iki šiol Dakaro ralį sėkmingai yra įveikę tik du Lietuvos motociklininkai. 2009 m. jame finišavo Mindaugas Slapšys, bendroje įskaitoje užėmęs 99 vietą. 2012 m. ralio finišą pasiekė ir Gintautas Igaris, motociklininkų klasėje užėmęs 81 vietą iš 93 finišavusiųjų.

B. Bardauskas vienintelį kartą Dakaro ralyje pasirodė 2009 m., bet susilaužęs abi rankas buvo priverstas trauktis iš lenktynių septintame etape.

 

Sirgalių palinkėjimai Baliui Bardauskui:

„Dakaras su motociklu yra sunkiai suvokiamas žygdarbis. Pagarba!“ (Loren Ditrich);

„Jomajo iki šito šėtono nežinojau, kas yra pergyvenimas ir sirgimas“ (Edvardas Stankovskis);

„Šeimoje pasidalinome į keturias sirgalių stovyklas. Mano favoritas Balys Bardauskas. Maloniai stebina nuoseklumas, užsispyrimas ir kylantys rezultatai! Sėkmės tolimesniuose etapuose! Laikau kumščius“ (Živilė Kaselienė);

„Vieta nesvarbu. Svarbu juda toliau. Laikykis“ (Deima Deima);

„Stiprybes!!!! Tikimės, kad ramiai, posūkis už posūkio, kilometras už kilometro, ruožas po ruožo ir įveiksit šį Dakarą!“ (AfricaTwin.LT);

„Never give up!!!“ (Robertas Klezas);

„Mes visi sergam už tave ir labai mylim, sėkmės ir ištvermės“ (Dalia Bardauskienė);

„Stiprybės, stiprybės, stiprybės! Džiaugiamės matydami Jūsų važiavimų ištvermę!“ (Lina Marmaite).

 

https://youtu.be/WcndlbbBfx0

 

Vaizdo įrašo ir nuotraukos autorė Marija Dubickienė

www.auto-bild.lt