Palangos maratonui – „Geriausiojo automobilių sporto renginio“ laurai

startas_vytauto pilkausko nuotrauka (5) copy

Savaitgalį organizatoriai paskelbė šįkart kaip niekad aktyviai vykusių ir daug aistrų sukėlusių tradicinių „Metų lenktynininko 2017“ rinkimų rezultatus.

Rinkimuose kelios dešimtys autoritetingiausių šalies automobilių sporto specialistų ir keli tūkstančiai 15 min.lt portalo skaitytojų išsakė savo nuomones, kurie Lietuvos automobilių sportininkai ir kurie automobilių sporto renginiai buvo geriausi praėjusiais, 2017 metais.

Iš pradžių savo nuomonę pareiškė ir balus atidavė visi vertinimo komisijos nariai, o tada į rinkimų maratoną įsijungė ir portalo skaitytojai, kurių balsai buvo vertinami lygiai taip pat, kaip ir konkurso žiuri. Ir komisijos, ir portalo lankytojų skirti balai nuo bendro jų skaičiaus buvo pateikti procentine išraiška.

Geriausiojo automobilių sporto renginio nominacijoje, kaip ir aštuonetą paskutiniųjų metų, nugalėtoju vėl pripažintos Lietuvą ir jos automobilių sportą ne tik Baltijos šalyse garsinančios, pernai jau aštuonioliktą kartą paeiliui vykusios maratoninės 1000 km lenktynės.

„Dėl geriausio automobilių sporto renginio nei konkurso komisijai, nei 15min skaitytojams abejonių nekyla ne vienerius metus. Dar kartą šis apdovanojimas teko „ENEOS 1006 km lenktynėms“ ir jų organizatoriams. Už šį renginį balsavo 34,51 proc. skaitytojų ir komisijos narių“, – rašoma rinkimų organizatorių pranešime.

Vieninteles Lietuvoje 1000 km lenktynes nuo pat 2000-ųjų rengiančiai VšĮ „Promo events“ – tai dar viena džiugi žinia ir aukštas įdėtų pastangų įvertinimas.

Per 18 metų, kai rengiamos šios lenktynės, Palangoje varžėsi ne tik bemaž visų Europos šalių žiedo meistrai, bet ir pajėgiausi JAV, Izraelio, Australijos, Filipinų ir kitų pasaulio valstybių lenktynininkai. O 2012 metais nugalėtojų taurę aukščiausiai kėlė Pietų Afrikos Respublikos sportininkai Sunas Moodley, Manoghas Maharajus ir Andrew Culbertas, su „Porsche 911 GT3“ pirmieji kirtę 1000 km lenktynių finišą.

„Automobilių maratoninių lenktynių Palangoje sėkmė – viso mūsų kolektyvo ir didžiulio būrio rėmėjų, nuoširdžių talkininkų, patarėjų triūso rezultatas ir įvertinimas, –  sakė lenktynes didžiausiame šalies vasaros kurorte rengiančios „Promo events“ direktorius Darius Jonušis. – Pripažinimas mus dar labiau įkvepia, nes nuo pat 2010-ųjų, kai pirmą kartą lenktynes Palangoje sporto vadybos asociacija pripažino geriausiu sporto komunikacijos projektu, niekam neužleidžiame lyderių pozicijos“.

Pasak D. Jonušio, šis įvertinimas jį ir visus devynioliktųjų ilgų nuotolių automobilių lenktynių, kurios šiemet Palangoje vyks liepos 18-21 dienomis, organizatorius įpareigoja surengti dar aukštesnio lygio renginį ir tiek sportininkus, tiek žiūrovus pradžiuginti maloniomis atrakcijomis ir netikėtais siurprizais.

Pasak lenktynių organizatorių, pasirengimą šių metų maratoninėms lenktynėms Palangoje jie pradėję dar vasarą, iškart po pasibaigusių 2017-ųjų geriausiu automobilių sporto renginiu pripažintų lenktynių.

Dabar jau baigiamas derinti maratoninių lenktynių techninis reglamentas, o netrukus „Promo events“ paskelbs ir registracijos į lenktynes pradžią.

V. Pilkausko nuotr.

www.auto-bild.lt