Deividas Jocius Meksikos ralyje persės į kitą automobilį

Arctic Energy WRT Peugeot 2018_1 (1)

Lygiai po savaitės, kovo 8 – 11 dienomis, Pasaulio ralio čempionatas persikels į Šiaurės Amerikos žemyną – Meksiką. Pirmą kartą šiame WRC etape plėvesuos trispalvė bei skambės lietuvių pavardės. „Arctic Energy World Rally team“ komandai atstovaujantys lietuviai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius varžysis ir toliau priekiniais ratais varomoje įskaitoje. Tik šįkart lenktynininkai iš Lietuvos persės į kitą automobilį.

Iki šiol D. Jocius ir D. Zvicevičius sėkmingai finišavo dviejuose WRC etapuose Monte Karle bei Švedijoje, greičio ruožuose naviguodami „Peugeot 208 R2” automobilį. Pastarąjį lietuviai buvo išsinuomavę iš Slovėnijos komandos. Meksikos ralyje „Arctic Energy World rally team“ komandos sportininkai persės į „Ford Fiesta“ bolidą.

„Labai norėjome tęsti savo pasirodymą WRC tuo pačiu „Peugeot 208”automobiliu, tačiau taupant kaštus nusprendėme išsinuomoti sportinį automobilį iš vietinių. Jei nebūtume radę mums tinkamos alternatyvos, būtų tekę automobilį skraidintis“, – sakė D. Jocius.

Paklausus, ar nebijo pasikartojančios praėjusių metų istorijos, kuomet komanda, iš kurios nuomavosi „Mitsubishi Lancer EVO X“, nepateisino lūkesčių. Buvo per silpnai pasiruošusi. Pasak „Arctic Energy World rally team“ komandos piloto, nerimas yra, bet šįkart pasirinkimą lėmė rekomendacijos.

„Šiais metais apsisprendimą išsinuomoti „Ford Fiesta“ automobilį iš Meksikos komandos lėmė gamyklinės „M-sport Ford“ komandos vadovo Malcolm Wilson rekomendacija. Juolab, kad vietinės komandos vadovas yra švedas, tai norisi tikėti, kad šįkart viskas bus gerai“, – abejones sklaidė lenktynininkas.

Už Atlanto persikėlusiame trečiame WRC etape dalyvaus 31 ekipažas, iš kurių net 8 ekipažai atstovaus etapo šeimininkei – Meksikai. Lietuviai varžysis „NRC4”klasėje, kurioje turės tik vieną varžovą iš Kanados Jason Bailey. Pastarasis taip pat naviguos tokį patį automobilį kaip lietuviai – „Ford Fiesta“.

www.auto-bild.lt