Meksikos ralio dalyvių sąraše – ir daugkartinis čempionas Sebastienas Loebas

Donatas Zvicevičius_Meksikos ralis_WRC_nuotr. Aistės Kirsnytės

Jau šį ketvirtadienį (kovo 8 d.) Amerikoje startuos Meksikos ralis. Tai bus trečiasis pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas, kuriame varžysis 31 ekipažas. O ralį sudarys net 22 greičio ruožai, kurių dauguma bus žvyru padengti kalnų keliai ir jų bendras ilgis sieks 344,5 kilometro. Čempionato staigmena – į Meksikos ralį sugrįžtantis šešis kartus jo laimėtojas Sebastienas Loebas.

Meksikos ralis į pasaulio ralio čempionato kalendorių buvo įtrauktas nuo 2004 metų. Iki tol šis ralis buvo labiau žinomas kaip Amerikos ralis, kuris organizuojamas buvo nuo 1979 m. Visgi 2009 metais šis ralis į WRC kalendorių nebuvo įtrauktas, bet kitais metais vėl į jį sugrįžo. Tad Meksikos ralis, kaip WRC etapas, vyko jau 13 kartų.

Pirmasis pergalę Meksikos ralyje 2004 metais džiaugėsi estas Markko Martinas, vairavęs „Ford Focus WRC“. Po metų šiame ralyje ant nugalėtojų pakylos užlipo „Subaru“ atstovas Petteris Solbergas. Po jo net 6 kartus iš eilės sėkmingai pergales iškovojo Sebastienas Loebas, kuris po pertraukos vėl grįžta į WRC trasas.

Daugkartinio pasaulio ralio čempiono teigimu, pagrindinis jo siekis bus turėti gerą laiką.

Deividas Jocius (viduryje)_Meksikos ralis_WRC_nuotr. Aistė Kirsnytė

„Meksikos ralyje turėti dideles ambicijas yra labai sunku, nes praėjo daug laiko nuo vairavimo. Juolab, kad konkurentai jau važiavo pirmus du etapus, jie turėjo daug testų ir yra gerame ritme. Manau, kad bus tikrai sunku, bet tikiuosi, kad turėsiu ir aš gerą ritmą. Bus įdomu pamatyti galutinį rezultatą“, – sakė S. Loebas.

Ralio aistruoliams bus įdomu stebėti grįžtančio čempiono kovą su bendravardžiu Sebastienu Ogier‘u, kuris yra tituluojamas kaip triskart Meksikos ralio čempionu, bei tarp 2017 metais pergalę šiame ralyje šventusio brito Kriso Meeke. Pastarasis tikrai stengsis pakartoti praėjusių metų triumfą.

Be to, tolimajame Amerikos žemyne vyksiančiame ralyje galėsime išvysti ir lietuvišką ekipažą „Arctic Energy World Rally team“. Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius yra pirmieji lietuviai, kurie debiutuos šiame ralyje. Jiems tai bus trečias iš eilės startas 2018 m. pasaulio ralio čempionato sezone. Beje, ir ne paskutinis. Lietuvių planuose yra dar kiti du WRC etapai – Korsikos (balandžio 5-8 dienomis) bei Argentinos (balandžio 26-29 dienomis) ralių.

www.auto-bild.lt