„Moterų ralio 2018“ dalyvės taps saugaus eismo ambasadorėmis: įsipareigos laikytis 10 „auksinių“ taisyklių

MR18

Moterims skirtas nuotaikingas renginys „Moterų ralis“ jungiasi prie Lietuvos kelių policijos tarnybos vykdomos iniciatyvos „Saugus eismas – saugi 100-mečio Lietuva“. Ralio dalyvės įsipareigos saugiai elgtis kelyje ne tik renginio metu, bet ir kiekvieną dieną dalyvaudamos eisme. Įsipareigojimą moterys patvirtins pasirašydamos po saugumo manifestu, kurį sudaro dešimt „auksinių“ taisyklių, paskelbtų Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Action for Road Safety programoje.

MR1

„Tikrai nesuklysiu sakydamas, kad moterys yra atsakingesnės ir drausmingesnės eismo dalyvės, palyginti, su stipriąja visuomenės dalimi – vyrais. Tai patvirtina ir „Moterų ralio“ organizatorių noras prisidėti prie saugaus eismo propagavimo. Daugiau kaip tūkstantis „Moterų ralio“ dalyvių žada tapti saugaus eismo ambasadorėmis ir patvirtinti tai savo parašu. Mes tikrai tikimės, kad tai bus ryškus postūmis saugaus elgesio kultūrai skatinti mūsų šalies keliuose“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

„Moterų ralį“ organizuojančios įmonės „Idėjų grupė“ vadovės Neringos Simson teigimu, jungtis prie saugumo keliuose akcijos paskatino vienas iš renginio tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas.

„Mūsų renginys vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbu skubėti lėtai, laikytis leistino važiavimo greičio, vadovautis kelio ženklais. Renginio dalyvės, atlikdamos įvairias užduotis, įgauna daugiau vairavimo ir saugaus elgesio kelyje patirties. Manome, kad svarbu ne tik pačiam saugiai elgtis kelyje, bet ir skatinti kitus taip elgtis. Jungdamiesi prie šios akcijos, mes tikimės paraginti visas dailiosios lyties atstoves rodyti etiško elgesio kelyje pavyzdį“, – sako N. Simson.

MR11

Anot jos, „Moterų ralis“ prie Lietuvos kelių policijos tarnybos iniciatyvos jungiasi su šūkiu „Išlaisvink saugumą kelyje“ ir šią iniciatyvą būtinai tęs kitąmet. O apie etiško ir saugaus elgesio kelyje įsipareigojimą moterims primins renginio metu gauta dalyvio licencija.

Beje, net penki tarnybiniai policijos ekipažai dalyvaus „Moterų ralio“ renginyje, tad saugumo akcijos ambasadorėmis taps ir Lietuvos policijos atstovės.

MR8

Dešimties „auksinių“ FIA taisyklių tikslas – užtikrinti saugumą kelyje. Jos atkreipia dėmesį į ypatingą ryšį tarp vairuotojo ir transporto priemonės. „Auksinės“ taisyklės paremtos vairavimo malonumo ir atsakingo elgesio kelyje deriniu. Anot akcijos iniciatorių, šias pagrindines saugos taisykles turėtų žinoti (ir jomis vadovautis) kiekvienas vairuotojas.

LOGO_FIA_

„Moterų ralio“ saugaus elgesio kelyje deklaracija / 10 „auksinių“ saugaus elgesio kelyje taisyklių:

  1. Visada segiu saugos diržą: ir vairuodama, ir būdama keleive.
  2. Gerbiu Kelių eismo taisykles – jos sukurtos apsaugoti mus.
  3. Rūpindamasi savo ir kitų saugumu, visada važiuoju tik saugiu greičiu.
  4. Reguliariai tikrinu automobilio padangų būklę, oro slėgį, nepamirštu atsarginės padangos.
  5. Niekada nevairuoju apsvaigusi nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.
  6. Vaikus (žemesnius kaip 135 cm) prisegu jiems pritaikytomis prisegimo sistemomis, t. y. naudoju specialią saugos sėdynę.
  7. Vairuodama nesinaudoju mobiliojo ryšio priemonėmis.
  8. Jei esu pavargusi ar jaučiuosi mieguistai, visuomet sustoju pailsėti.
  9. Vairuodama dviratę transporto priemonę, visada užsidedu ir užsisegu saugos šalmą.
  10. Kelyje stengiuosi būti mandagi ir atidi kitiems eismo dalyviams.

Apie „Moterų ralį“

Nuotaikingas automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ Lietuvoje organizuojamas nuo 2015 metų. Tai analogo Lietuvoje neturintis masiškiausias renginys „ant ratų“, skirtas tik moterims. Vos gimęs „Moterų ralis“ sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus ir tapo vienu laukiamiausių aktyvių moterų laisvalaikio renginiu.

„Moterų ralio“ vienas tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas. Ralio varžybos vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai ir tiesiog gerai praleisti laiką. Kelių šimtų kilometrų trasoje ralio dalyvių laukia ypatingas kraštovaizdis, daugybė lankytinų objektų, įdomūs keliai, linksmos ir sportiškos užduotys. Dalyvaudamos varžybose moterys įgauna daugiau vairavimo, orientavimosi kelyje patirties.

2017 metais užfiksuotas Lietuvos rekordas – „Masiškiausias moterų sporto automobiliais renginys“ (273 ekipažai, kuriuos sudarė 1 064 moterys).

„Moterų ralis“ vyks balandžio 28 d., šeštadienį.

Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją galima rasti svetainėje www.moteruralis.lt bei socialinio tinklo Facebook paskyroje „Moterų ralis“.

www.auto-bild.lt