Per ilgiausią WRC Meksikos ralio dieną D. Jocius ir D. Zvicevičius pagerino savo pozicijas

Arctic Energy WRT ekipažas iš Lietuvos_2_nuotr. Aistės Kirsnytės

Penktadienį WRC Meksikos ralio dalyviams prasidėjo nelengva kelionė išsvajotojo WRC trečio etapo finišo link. Alinantis karštis, dulkės, sunkūs ir ilgi greičio ruožai aukštikalnėse, tai varginantys ir sekinantys iššūkiai, kurie lyderių dešimtuko rikiuotę po antrosios Meksikos ralio dienos gerokai pakeitė. Tuo tarpu pirmą kartą Meksikos ralyje dalyvaujantys lietuviai, nepaisydami iššūkių, tempo nemažino ir pasigerino savo pozicijas bendroje įskaitoje per 5 vietas.

Lietuvai atstovaujantiems „Arctic Energy World Rally team“ komandos lenktynininkams Deividui Jociui ir Donatui Zvicevičiui kuo sudėtingesnės sąlygos, tuo geresni rezultatai. Jei per šią WRC Meksikos ralio dieną pagrindiniai lyderiai sprendė kaip susitvarkyti problemas su techniniais nesklandumais ar nedaryti klaidų, tai lietuviai didino savo tempą ir su kiekvienu greičio ruožu gerino asmeninius bei bendros įskaitos rezultatus.

Paskutinius tris dienos greičio ruožus D. Jocius ir D. Zvicevičius sugebėjo užbaigti būdami 18-i,  o tai jiems leido iš 25 vietos pakilti į 20-ąją galutinėje turnyrinėje lentelėje.

Vienas sunkiausių penktadienio greičio ruožų buvo ilgiausias šių metų Meksikos ralio greičio ruožas „El Chocolate“. 31,14 kilometrų ilgio distancija driekėsi 2700 metrų virš jūros ilgios. Pasak „Arctic Energy World Rally team“ lenktynininko D. Jociaus, šis greičio ruožas negailestingas buvo tiek sportinininkams, tiek jų technikai.

­­„Iš tikrųjų aukštikalnės buvo negailestingos ne tik automobiliams, bet ir vairuotojams bei ekipažams. Daug karščio buvo. Asmeniškai mūsų automobilis „Ford Fiesta“ kaito, kuomet pakildavome į 2700 metrų aukštį virš jūros lygio. Dėlto teko įsijungti pečiuką iki pat galo, kad vėdintų kuo daugiau automobilį. Galią ypatingai prarasdavome ir tas labai jausdavosi, kylant į kalną. Bet viskas baigėsi sėkmingai, atvažiavome iki serviso parko. Visgi ištvermės reikėjo nemažai“, – po ilgiausios Meksikos ralio dienos sakė D. Jocius.

Jo porininko Donato Zvicevičiaus teigimu, antroji ralio diena labai išvargino bei reikalavo maksimalaus susikaupimo ir koncentracijos.

„Labai pavargome, bet nepaisant to stengėmės padaryti, ką galime geriausio. Paskutinių greičio ruožų rezultatai tą ir parodo. Pasiekėme geriausią šios dienos greičio ruožo rezultatą – 18 vietą“, – sakė „Arctic Energy World Rally team“ šturmanas.

Ilgiausia WRC Meksikos ralio diena taip pat buvo itin sėkminga ir į ralį sugrįžusiam šio ralio rekordininkui prancūzui, daugkartiniui čempionui Sebastienui Loebui. Jei pirmąją ralio dieną prancūzas turėjo tenkintis tik 10 vieta, tai šįkart lenktynininkas pademonstravo savo puikius sportinius įgūdžius ir iš 10 vietos prasibrovė į dešimtuko viršų. Įveikęs antros Meksikos ralio dienos 9 greičio ruožus prancūzas rikiuojasi antras.

Pirma vieta kol kas džiaugiasi labai mažą persvarą prieš S. Loebą turintis ispanas Dani Sordo. Jis šešiskart Meksikos ralio čempioną lenkia tik 7,2 sekundėmis. Trečioje vietoje – estas Ottas Tanakas, kuris nuo S. Loebo atsilieka nepilnomis keturiomis (3,8) sekundėmis.

Pirmą greičio ruožą laimėjęs belgas Thierry‘as Neuville‘is susidūrė su techninėmis problemomis 5 greičio ruože. Dėlto Švedijos ralį laimėjęs lenktynininkas po visos dienos tegali džiaugtis 7 vieta galutinėje turinyrinėje lentelėje.

Po antrosios WRC Meksikos ralio dienos iš varžybų dėl medicininių priežasčių pasitraukė vienas dalyvis – britas Elfynas Evansas. Jis, greitai važiuodamas 5 greičio ruože per tramplyną, nesugebėjo ištiesinti automobilio po nusileidimo, kelis kartus vertėsi.  Visgi po kelių minučių atsikvėpę nuo patirto smūgio lenktynininkai tęsė varžybas ir užbaigė greičio ruožą bei sėkmingai pasiekė serviso zoną. Bet prieš pat 6 greičio ruožo startą britų komanda nusprendė trauktis iš varžybų, nes šturmanas Danielas Barrittas pajautė skausmingas smūgio pasekmes.

Šiandien Meksikos ralio dalyviai trečiąją ralio dieną pradės apie 16:30 val. Lietuvos laiku. Jie turės įveikti 140, 34 kilometrus greičio ruožais. Varžybų metu rezultatus galima sekti – https://goo.gl/42iXef, o naujausią informaciją apie Deivido Jociaus ir Donato Zvicevičiaus pasiekimus WRC raliuose galima rasti lenktynininko „Deividas Jocius“ facebook.com profilyje.

www.auto-bild.lt