„Suzuki“ naujiena Lietuvoje – mažiausias krosoveris „Ignis“

Suzuki Ignis (4)

Vienas didžiausių ir ilgiausią patirtį turinčių automobilių gamintojų iš Japonijos „Suzuki“, stiprindamas savo gretas mažųjų krosoverių segmente, šių metų pradžioje pristatė naująjį SUV „Ignis“. Vos 3,7 m ilgio didesnio pravažumo automobilis turi visas tikro visureigio savybes: aukštą 18 cm prošvaisą, keturių varančių ratų pavarą „AllGrip“, nusileidimo nuokalne  bei važiavimo bekele sistemas.

„Tarp dešimties didžiausių pasaulio automobilių gamintojų patenkantis „Suzuki“ yra mažųjų krosoverių segmento lyderis ir „Ignis“ šią poziciją dar labiau sutvirtina. Gera bazinė įranga ir palanki kainodara atkreipia kompaktiško ir pravažumu pasižyminčio automobilio ieškančių žmonių dėmesį – vis daugiau jų įvertina „Ignis“ privalumus“, – sako įgaliotojo „Suzuki“ atstovo UAB „Autoverslo automobiliai“ komercijos direktorius Tomas Ravinskas.

Suzuki Ignis (6)

Įvertintas už praktiškumą

„Suzuki“ sugebėjimas kurti miestui ir bekelei pritaikytus automobilius vertinamas visame pasaulyje. Prestižiniuose „World Car of the Year 2017“ apdovanojimuose „Suzuki Ignis“ užėmė trečią vietą „World Urban Car“ kategorijoje. 2018-ųjų rinkimuose toje pačioje kategorijoje tapti geriausiu pretenduoja kitas „Suzuki“ miesto automobilių atstovas – „Swift“, jau laimėjęs analogišką nominaciją praėjusių metų Japonijos automobilio rinkimuose.

Jau bazinėje Lietuvoje parduodamo „Ignis“ įrangoje yra išmani keturių varančių ratų sistema „AllGrip“. Automobilis yra varomas priekiniais ratais, tačiau vienam iš jų prasisukus, dalis galios akimirksniu perduodama galiniams – sukimo momentas paskirstomas taip, kad daugiausia jo gautų didžiausią sukibimą turintys ratai.

Nors yra nedidelis (vos 3,7 m ilgio), „Ignis“ pasižymi visomis tikram visureigiui būtinomis savybėmis. Trumpa ratų bazė (2,4 m) ir 18 cm prošvaisa kartu su „AllGrip“ sistema užtikrina pravažumą prastuose keliuose, o nusileidimo nuokalne bei įkalnės įveikimo asistentai bekelėje padidina komfortą ir sumažina vairuotojo klaidos tikimybę. Leisdamasis nuokalne, „Ignis“ automatiškai kontroliuoja automobilio akceleratoriaus bei stabdžių veikimą ir išlaiko pastovų iki 10 km/val. greitį, o vairuotojui tereikia koreguoti važiavimo trajektoriją vairu.

„Ignis“ taip pat praktiškas mieste – jo apsisukimo spindulys yra 4,7 m. Tai – mažas automobilis, tačiau siauros bei aukšto profilio ant standartinės įrangos lengvojo lydinio ratlankių montuojamos 175/60 R16 dydžio padangos sugeria nemažą kelio nelygumų dalį ir padidina komfortą.

Penkerias duris turinčio automobilio bagažinės didžiausia talpa, nulenkus sėdynes, yra 1 056 l. Su visomis pakeltomis sėdynėmis į bagažo skyrių galima sutalpinti 227 l krovinio.

Suzuki Ignis (7)

Vienas variklis, viena pavarų dėžė

„Suzuki Ignis“ komplektuojamas su benzininiu 90 AG ir 120 Nm pasiekiančiu 1.2 „Dualjet“ varikliu bei mechanine 5 laipsnių pavarų dėže. Mažiau nei toną sveriančio automobilio vidutinės degalų sąnaudos – 5 l/100 km.

Bazinė automobilio kaina yra 13 990 Eur – tai vienas pigiausių keturių ratų pavarą turinčių modelių rinkoje. Standartinės komplektacijos privalumai yra R16 lengvojo lydinio ratlankiai, 7 colių lietimui jautrus ekranas, USB bei AUX jungtys, galinio vaizdo kamera, oro kondicionierius, automatiniai žibintai, šildomi šoniniai veidrodėliai ir šildomos priekinės sėdynės, šešios oro pagalvės bei nuokalnės kontrolės sistema.

Suzuki Ignis (2)

Papildomai užsisakyti galima pastovaus greičio palaikymo, navigacijos sistemas bei metalizuotą spalvą.

www.auto-bild.lt