Estijos komandos garbę gins ir jaunasis Lietuvos sportininkas

IMG_0874_3_preview

Tik 22 dienos beliko iki liepos 18-ąją Palangoje prasidėsiančių tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynių“, kurios bus jau devynioliktosios nuo pat 2000 m. besitęsiančioje renginio istorijoje.

Kol kas didžiausiame šalies vasaros kurorte greičių ir adrenalino ištroškusius mėgėjus pasiryžę džiuginti per 30 komandų. Tarp jų – ir su Estijos vėliava startuosianti „ALM Motorsport“.

Tačiau šios ekipos grynai estiška nederėtų vadinti, nes joje kartu su Estijos lenktynininkais Robinu Vaksu ir Stenu Dorianu Piirimagiu startuos ir jaunasis Lietuvos sportininkas, 16-metis Justas Jonušis.

„ALM Motorsport“ komandos lenktynininkai Palangoje pilotuos gamykloje ruoštą, 350 AG motorą turintį TCR klasės „Seat Leon Cup Racer TCR“ automobilį, su kuriuo varžysis ne tik bendroje maratoninių varžybų, bet ir atskiroje TCR lenktynių įskaitoje, kurioje šiemet laukiama daug aštresnė konkurencija. Vien dėl to, kad čia startuos gerokai daugiau lygiaverčių komandų.

IMG_0875_3_preview

„Neabejoju, kad TCR bolidus vairuojančios ekipos varžysis ne tik savo klasėje, bet ir sudarys nemenką konkurenciją bendrosios lenktynių įskaitos lyderiams, – sako varžyboms besiruošiantis J. Jonušis. – Iš lietuvių pagrindiniais konkurentais laikyčiau daugkartinio šalies  žiedinių lenktynių čempiono Ramūno Čapkausko komandą, neseniai įsigijusią ką tik iš gamyklos išriedėjusį ir dar dažais kvepiantį „Seat Leon Cupra TCR“ automobilį ir Ernestos Globytės ekipą, jau pernai čia vykusiose lenktynėse įrodžiusią, ko galima siekti ir pasiekti su TCR klasės automobiliu“.

Į pernai pirmą kartą lenktyninį automobilį išbandžiusį ir dvejose ištvermės varžybose dalyvavusį vilnietį Justą estų komandos vadovų žvilgsniai nukrypo neatsitiktinai. Jie su lietuviu puoselėja nemenkas viltis ir 12 valandų trukmės „Spa 12h Creventic 24h Series“ lenktynėse legendinėje „Spa-Francorchamps“ trasoje Belgijoje bei 24 valandų „Dubai 24h Creventic 24h Series“ maratone egzotiškajame Dubajuje.

Šių atsakingų trijų lenktynių serija debiutuos liepą Palangoje, kur vyks „Aurum 1006 km lenktynių“ batalijos ir kurioms gerai žinoma Šiaurės Europoje „ALM Motorsport“ komanda įtemptai ruošiasi.

IMG_0859_3_preview

Kartu su J.Jonušiu visose šiose ilgų nuotolių lenktynėse „Seat Leon Cupra TCR“ automobilį vairuosiantys du jauni Estijos lenktynininkai R. Vaksas ir S. D. Piirimagis turi ne tik žiedinių lenktynių, bet ir ralio ir net dalyvavimo „Formulėje 4“ praktikos.

„Solidesnis ekipos partnerių lenktynių stažas manęs negąsdina, nes testų pabaigoje mūsų vieno rato įveikimo laikai buvo bemaž vienodi, o iki R. Vakso geriausiojo pasiekimo man pritrūko kelių dešimtųjų sekundės, – sako J. Jonušis. – Šį deficitą nesunkiai galima panaikinti įgijus kiek daugiau praktikos ir geriau perpratus trasą“.

16-metis vilnietis kartu su ekipos partneriu šį automobilį jau išbandė Estijoje, Parnu „Autoring24“ trasoje.

„Pradžioje kiek nejaukiai jaučiausi su priekiniais ratais varomu automobiliu, tačiau TCR bolidas pasirodė ne taip sunkiai perprantamas, kaip iš anksto teigė kai kurie sportininkai, – sako Justas. – Po pirmos dienos bandymų, kiek daugiau įpratus prie „Seat Leon Cupra TCR“, įsitikinau, kad automobilis yra labai greitas ir stabilus. Šią jo savybę nemenkai įtakojo ir „Hankook“ padangos, su kuriomis važiuosime ir Palangoje“.

Bandymuose Justas įveikė maždaug tokį pat atstumą, kokį tektų nuvažiuoti per „Aurum 1006 km lenktynes“ Palangoje.

„Labai džiaugiuosi galėdamas savo pirmąjį žiedinių lenktynių sezoną pradėti su tokia stipria komanda ir gerai parengtu automobiliu, – sako Justas. – Tikiuosi, jog TCR klasė, kurioje varžysimės, labai perspektyvi, nes čia važiuojantys automobiliai praktiškai lygūs, o tai labai greitai leidžia pajusti tikrąsias lenktynininkų galimybes“.

Jaunąjį Lietuvos lenktynininką J. Jonušį žavi ne tik greitos trasos ir greiti bolidai, bet ir aštri konkurencija. Kaip taikliai pastebėjo lenktynininko bičiuliai, jam paprasčiausiai neįdomios tokios varžybos, kuriose stinga vertų konkurentų.

Jonušis šiemet dalyvauja ir Lietuvos kartingo čempionate, kur varžydamasis galingiausioje KZ2 klasėje laimėjo abejų pirmųjų etapų lenktynes.

Pratęsti šią tradiciją Justas pasiryžęs ir šį šeštadienį Aukštadvaryje, kur vyks trečiojo rato batalijos ir kurias jis laiko vienu iš pasirengimo Palangos maratonui etapų.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt