Gedimino prospekte – „Aurum 1006 km lenktynių“ uvertiūra

DSCF4810

Mėnuo beliko iki tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių, liepos 18-21 dienomis vyksiančių Palangoje.

Jau devynioliktosios paeiliui maratoninės automobilių lenktynės didžiausiame vasaros kurorte vėl džiugins ne tik greičių ir adrenalino ištroškusius mėgėjus, bet ir taps iškilia vidurvasario švente estrados ir pramogų pasaulio atstovams, linksminsiantiems žiūrovus, bei artistų gerbėjams.

Lenktynes rengianti VšĮ „Promo events“, šeštadienį pakvietusi į šių varžybų pristatymą sostinės Gedimino prospekte, užtikrino, jog nepagailės pastangų ir išmonės, kad apsilankiusiems lenktynių miestelyje Palangoje visas varžybų dienas net nekiltų mintis palikti varžybų prieigas.

„Kviesdami į devynioliktąsias maratonines lenktynes Palangoje pirmą kartą raginame visus atvyksiančius bent trims dienoms atsiriboti nuo visko ir tiesiog persikelti į kitą – greičių pasaulį, – pradėdamas lenktynių pristatymą kalbėjo pagrindinis jų organizatorius, „Promo events“ direktorius Darius Jonušis. – Atvykusiems žadėdami atverti visus įdomiausius renginio užkulisius kviečiame juos visą lenktynių savaitgalį apsigyventi šalia pat varžybų trasos įrengtame palapinių miestelyje, kuris, po treniruočių nutilus galingiems bolidų varikliams, nušvis naktinio kino ekranais“.

Nekantraujantieji išsamiau susipažinti su šiemetinių „Aurum 1006 km lenktynių“ programa ir renginio užkulisiais, tikrai neprašovė atėję į Gedimino prospektą, dalis kurio pirmą kartą buvo uždaryta nuodugnesniam lenktynių pristatymui.

Ko gero renginio ašimi tapo pagrindinio „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių trofėjaus – pereinamosios nugalėtojų taurės su išgraviruotais visų nuo pat 2000-ųjų laimėjusių lenktynes komandų pavadinimais, perdavimas lenktynių organizatoriams.

Ją sugrąžino pernykštes lenktynes laimėjusios „Skuba Dream” lenktynininkas, tituluočiausias šių varžybų dalyvis Jonas Gelžinis, Palangoje iškovojęs net septynias pergales, iš kurių keturias – paeiliui.

Dabar iki pat šiemetinių lenktynių pradžios ši visų komandų labiausiai geidžiama taurė bus eksponuojama parduotuvių tinklo „Sportland“ parduotuvėje Vilniaus Gedimino prospekte.

Beje, šio parduotuvių tinklo direktorius Juras Vėželis patikino, jog ir šiemet maratoninės lenktynės Palangoje turės originalią ir kokybišką aprangos liniją.

„Nugalėtojams visuomet nelengva atsisveikinti su laimėtu lenktynių trofėjumi, tačiau įspūdinga „Skuba Dream“ pergalė praėjusią vasarą ilgam liks žiūrovų atmintyje, o ją iškovojusią ekipą primins išgraviruotas įrašas“, – priimdamas pagrindinį lenktynių trofėjų kalbėjo D. Jonušis.

Be abejo, dabar didžiausia intriga – kurios komandos pavadinamas ant pagrindinio lenktynių trofėjaus bus išgraviruotas devynioliktą kartą?

Su dalimi ekipų, liepą dalyvausiančių „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynėse Palangoje, galėjo susipažinti vilniečiai ir sostinės svečiai, atėję į būsimo renginio pristatymą Gedimino prospekte.

Šeštadienio popietę čia pristatytos ne tik komandos, bet ir paties lenktynių savaitgalio kontūrai. Bene labiausiai į akis krintantis jų bruožas – renginių, papildančių didžiąsias lenktynes, gausa ir  įvairovė.

Devynioliktųjų ilgų nuotolių lenktynių programoje debiutuoja „108 kilometrų moterų iššūkio“ ralis, kuriam rengtis skatina moterų televizija TV8. Ralio pristatyme dalyvavusios laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė, laidų vedėja bei prodiuserė Vaida Skaisgirė ir portalo „lrytas.lt“ žurnalistė Ilona Steponėnė neturėjo paslapčių kaip treniruojasi ir rengiasi raliui ir koks pagrindinis prizas laukia šių lenktynių nugalėtojų.

„Prizas tikrai išskirtinis, viliojantis ir labai moteriškas, kurį labiausiai norėčiau laimėti aš pati“…- ambicijų nė nebandė slėpti V. Skaisgirė.

Be jau kelintus metus vyksiančių azartiškų „Gera dovana drifto“ varžybų Gedimino prospekte pristatyta ir dar viena karšta šiemetinė naujiena – išskirtinės, JAV išpopuliarėjusias Bracket drago lenktynes, persikeliančios į Palangą. Išskirtinis jų bruožas – ne automobilio galingumas ar greitis, o vairuotojo įgūdžiai.

Nemenko susirinkusiųjų dėmesio Gedimino prospekte susilaukė dar vienas iš papildomų „Aurum 1006 km lenktynių“ renginių – visuomet intriguojančios, žiūrovų dėmesio nestokojančios  „Žvaigždžių lenktynės #suTV6pramogaujuKITAIP“. Jose dalyvaus TV3 ir TV6 televizijų laidų vedėjai, pramogų verslo atstovai.

Nėra abejonių, kad Palangoje jos susilauks dar daugiau dėmesio, nes visuomet taip nutinka, kai lenktynėse dalyvauja pramogų pasaulio žvaigždė, lengvojo kultūrizmo specialistė Jolanta Leonavičiūtė, jau pradėjusi pasirengimą šioms lenktynėms.

„Ekstremalūs dalykai mane „veža“, – patikino Jolanta. – Labai mėgstu greitį, todėl neatsispiriu kvietimui dalyvauti ten, kur gera dozė adrenalino – garantuota“.

Pasak Jolantos, ekstremalūs dalykai suteikia kvapą gniaužiantį pojūtį. „O žvaigždžių lenktynės – būtent tokios, kuriose vyrauja puiki atmosfera, kurias stebi daugybė žmonių ir dėl kurių verta ilgai ir kantriai treniruotis“, – sakė „Audi A4“ kasdien vairuojanti Jolanta, tačiau į lenktynių pristatymą atriedėjusi elektriniu paspirtuku.

Žiūrovai Gedimino prospekte žvalgėsi ir kalbino ne tik dailias merginas, dalyvausiančias įvairiuose „Aurum 1006 km lenktynes“ lydinčiuose projektuose, bet ir gėrėjosi visa gama naujausių KIA automobilių.

Sostinės Gedimino prospekte šeštadienį jie buvo išrikiuoti neatsitiktinai. Mat šiemet KIA bus tituluojamas oficialiu „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių automobiliu.

UAB „KIA auto“ organizatoriams pateiks šios markės įvairių modifikacijų automobilius „Rescue car“, „Safety car“, VIP svečių aptarnavimo ir varžybas rengiančios „Promo events“ reikmėms.

„Džiaugiamės galėdami padėti didžiausią patirtį turinčių lenktynių organizatoriams bei turėdami galimybę Palangos gyventojams ir kurorto svečiams pristatyti naujausius KIA automobilius, pasižyminčius pažangiausių technologijų deriniu, įsimintina kėbulo architektūra ir naujausiomis saugumo technologijomis“, – sakė UAB „KIA auto“ vadovas Gintaras Kaukėnas.

Algirdo CIUNIO nuotr.

www.auto-bild.lt