Jubiliejinį signataro E. Bičkausko kartingo turnyrą laimėjo M. Suchockas

DSC_7891Šeštadienį „Plytinės“ kartodrome Vilniuje iki pat pavakarių vėl aidėjo aistringi komandų palaikymo šūksniai ir parengtos skanduotės, retsykiais užgožusios net pačių kartų gausmą.

Čia surengtas jubiliejinis, jau dešimtasis Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko inicijuotas kartingo turnyras, skirtas tarptautinei vaikų gynimo dienai.

Tradiciškai jame dalyvavo šalies vaikų globos namų auklėtiniai, kurie varžėsi ne tik dėl signataro E. Bičkausko ar projekto partnerio – Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtos sostinės kartingų taurės, bet ir dėl daugybės kitų prizų, kurių tokia proga dosniai pažėrė rėmėjai.

„Turbūt nėra kito tokio renginio, kurio dėl vienų ar kitų priežasčių nebūtume praleidę per 10 metų, – kalbėjo Kalvarijos savivaldybės šeimos globos namų socialinė darbuotoja Jolanta Pudinskienė. – Šis turnyras – maloni išimtis. Visuose juose nuo pat pirmojo iki šiandieninio, dešimtojo varžėsi mūsų auklėtiniai. Ir visai nesvarbu, laimėjo jie ar teko grįžti namo be taurių, vaikų veiduose visuomet švietė šypsenos“.

Kalvarijiečiai atsivežė itin gausią palaikymo komandą, o „Plytinės“ kartodromo trasą šįkart patikėta išbandyti tik vienam auklėtiniui – Ignui Akeliui.

„Tai antrasis mano startas šiame turnyre. Debiutavau pernai ir finale finišavau ketvirtas, – pasakojo Ignas. – Debiutuodamas apie pergalę, žinoma, negalvojau, tačiau kai patekau į finalą, labai norėjau prasibrauti ant nugalėtojų pakylos… Gal šįkart pavyks?“

Dar vieni nuolatiniai šio turnyro dalyviai – Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniai. Šįkart juos į Vilnių atlydėjo namų socialinė darbuotoja Irina Čugaj.

„Ko gero išvykos į šį turnyrą mūsų auklėtiniai laukia labiau nei naujųjų metų, – sakė I. Čugaj. – Dėl vietos laimingų sąraše vyksta arši konkurencija, o ją laimi didžiausi mūsų aktyvistai“.

Socialinė darbuotoja pasidžiaugė, kad dėka rėmėjų Plytinės kartodrome šių globos namų grupelė auklėtinių lankosi ne tik turnyro dieną, bet ir dažniau atvyksta treniruotis.

Ką gali žinoti, juk ir legendinis Michaelis Schumackeris pradėjo nuo kartų…

Jubiliejinio turnyro proga vaikų globos namų auklėtinius sveikino Lietuvos kelių policijos patruliai, šalies teisėsaugininkų motociklininkų klubo „Warriors“ nariai, atvairavę įspūdingų motociklų koloną, drifteris Kastytis Alekna, reperis Ironvytas,Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komanda, kvietusi išbandyti ugniagesių automobilį, susipažinti su gaisrininkų darbo vingrybėmis, o po metų kitų galbūt ir papildyti jų gretas, ir kiti.

Turnyro dalyvius ir organizatorius pagerbė čia atvykę šalies vadovai, parlamentarai.

„Jaučiu didelį malonumą ir atsakomybę kalbėdamas su auditorija, dar tik ieškančia savojo kelio. Linkiu jums visiems neišklysti iš jo pirmajame gyvenimo vingyje, kurių bus gerokai daugiau, nei šioje trasoje“, – sveikindamas turnyro dalyvius kalbėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Seimo pirmininkas pasveikino turnyro organizatorius ir jo iniciatorių signatarą E. Bičkauską, švenčiantį savo gimtadienį, ir įteikė jam šalies vėliavą, o arenos šeimininką Darių Jonušį apdovanojo medaliu „Atkurtai Lietuvai 100 m.“

Vaikų globos namų auklėtiniai plojimais pasitiko Europos parlamentarą Valentiną Mazuronį, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinį direktorių Edį Urbanavičių, Vaiko teisių apsaugos kontrolierę Editą Žiobienę ir kitus. Turnyro dalyviai aplodismentais dėkojo ir karštą dieną juos maloniai gaivinusių „Aurum“ ledų bei „Volfas Engelman“ giros ir gaiviųjų gėrimų gamintojams.

Šventišką jubiliejinio turnyro atidarymą netrukus pakeitė mažųjų automobiliukų gausmas, ir „Plytinės“ trasoje užvirė atkakli kova. Visko čia buvo : ir gražių lenkimų, ir ne visai tikslių trajektorijų, ir net paklydimų trasoje… Tačiau visas batalijas vainikavo įspūdingas finalas, kurį laimėjo penkiolikmetis Marijus Suchockas iš Elektrėnų savivaldybės Beižionių vaikų globos namų.

Jam įteiktas pagrindinis turnyro prizas – signataro E. Bičkausko įsteigta Nepriklausomybės atkūrimo akto kopija.

Europarlamentas V. Mazuronis superfinalo nugalėtojui M. Suchockui įteikė ir kvietimą penkiems žmonėms apsilankyti Europos parlamente Briuselyje.

Marijus kaip greičiausias iš Vilniaus regiono iškovojo ir Vilniaus miesto kartingo taurę.

M.Suchocką galima būtų premijuoti ir už didžiausią progresą. Mat pernai finale jis buvo trečias, o šiemet laimėjo viską.

Antrąją ir trečiąją superfinalo vietas užėmė Ieva Gaižauskaitė, laimėjusi ir merginų finalą, iš Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ ir „Atsigręžk į vaikus“ auklėtinis Edvardas Zamaro. Jiems įteikti Europarlamentaro Bronio Ropės kvietimai dviem žmonėms į Europarlamentą, taurės ir kitos dovanos.

Septynmetis Mantas Gusevas iš Vilniaus SOS vaikų kaimo laimėjo ne tik „Porsche“ įsteigtą prizą jauniausiajam turnyro dalyviui, bet ir vaikų iki 12 metų grupės varžytuves.

Vaikinų grupės iki 14 metų finale sėkmė lydėjo sostinės SOS vaikų kaimo atstovą Paulių Giedraitį, o vaikinų iki 16 metų A finalą laimėjo M. Suchockas, o B finalą – Andrius Ramanauskas iš Paparčių šv.Juozapo šeimos namų.

Neliko be dovanų ir tie, kurie nesivaržė trasoje, tačiau išliejo ne mažiau emocijų palaikydami savo favoritus. Aktyviausia palaikymo komanda pripažinti Panevėžio A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų atstovai, kuriems įteiktas VRM įsteigtas 800 eurų vertės prizas kelionei po Lietuvą.

Antazavės vaikų globos namų auklėtiniai laimėjo kvietimą į vandens atrakcionų parką Wakelnn Zarasai, o Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų palaikymo komanda – Seimo pirmininko V. Pranckiečio įsteigtą prizą, kelionę į Seimą ir Valdovų rūmus.

Giedriaus NAVIONIO nuotr.

www.auto-bild.lt