Žemaitiškas dviratis pripažintas sunkiausiu pasaulyje

1_Sunkiausias pasaulio dviratis

Ar žinojote, kad oficialiai Gineso rekordų knygoje įregistruotas sunkiausias pasaulio dviratis yra sukonstruotas Lietuvoje, Žemaitijoje, Telšių rajone esančiuose Degaičiuose?

Pasaulio rekordus fiksuojanti Didžiosios Britanijos „Guinness World Records“ agentūra net 1416 kilogramų sveriantį dviratį, kuriuo galima važiuoti minant pedalus, pripažino sunkiausiu pasaulio dviračiu. Ankstesnio rekordinio dviračio svoris nesiekė tonos.

Sunkiausio pasaulyje dviračio idėjos autorius – jau tryliktą Gineso rekordą pasiekęs Degaičių seniūnas Antanas Kontrimas. Jo iniciatyva beveik pusantros tonos sveriantis dviratis buvo pagamintas dar 2016 metais, tačiau dvejus su puse metų truko susirašinėjimas su pasaulio rekordus registruojančia „World Guinness Records“ organizacija.

2_Antanas Kontrimas

Bet pagaliau degaitiškiai gali džiaugtis, kad jų miestelio parke šalia seniūnijos stovi sunkiausias pasaulio dviratis. Siekiant rekordo pripažinimo, dviratis buvo sveriamas metrologinę patikrą turinčiomis svarstyklėmis, geodezininkų išmatuotoje aerodrome atkarpoje juo reikėjo nuvažiuoti mažiausiai 100 metrų,važiavimą filmuojant ir stebint specialistams.

Važiuoti dviračiu teko net kelis kartus, kadangi rekordų agentūra dėl šone sumontuotų apsauginių ratukų jo nepripažino dvirate transporto priemone – ratukus teko pašalinti ir dar kartą atlikti bandomąjį važiavimą, prižiūrint oficialiems stebėtojams.

„Registruodami sunkiausią pasaulio dviratį, užtrukome net dvejus su puse metų. Dviratį teko perdaryti, iš naujo sverti ir atlikti bandomąjį važiavimą stebint specialistams, kol galiausiai pasaulio rekordų agentūra oficialiai pripažino dviratį sunkiausiu pasaulyje. Vargome tikrai daug, tačiau rankų nenuleidome –žemaičiai nepasiduoda“, – rodydamas oficialų „Guinness World Records“ sertifikatą, džiaugėsi idėjos autorius Antanas Kontrimas.

4_Guinness World Records sertifikatas

Beveik pusantros tonos sveriančio dviračio, kurį laisvalaikiu sukonstravo Albinas Rimkus, ratai yra pagaminti iš girnapusių. Kad būtų įmanoma minti pedalus, o dviratis važiuotų, buvo sumontuotas reduktorius, per kurį galinis ratas varomas grandine. Dviračio ilgis yra 283 centimetrai, aukštis – 180 cm, plotis – 135 cm.

Sunkiausią pasaulyje 1416 kilogramų dviratį galima apžiūrėti šalia Telšių esančiame Degaičių parke, kuris pernai tapo valstybiniu gamtos paveldo objektu. Visi norintys kviečiami atvykti jau šį šeštadienį, birželio 30 dieną, kada Degaičiuose vyks miestelio šventė ir bus galima išbandyti sunkiausią pasaulyje dviratį. O šių metų rugpjūčio mėnesį čia vyks sunkiausio pasaulyje dviračio mynimo čempionatas.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt