Lietuvoje – išskirtinė proga pabendrauti su „Formula Drift“ prizininku Aurimu Bakchiu

Aurimas Bakchis (1)

Šoniniu slydimu besidomintiems žmonėms nereikia pristatinėti, kas toks yra Aurimas Bakchis. Jis – visame pasaulyje gerai žinomas sportininkas, jau tris dešimtmečius gyvenantis JAV, tačiau varžybose prie jo pavardės visada rodoma Lietuvos trispalvė. Į gimtinę kas kelerius metus grįžtantį A. Bakchį Lietuvos automobilių sporto federacijos drifto komitetas ir „Side to Side drift team“ komanda pakvietė susitikti su šio sporto entuziastų bendruomene.

Artėjančiame susitikime dalyvaus ne tik Lietuvos drifteriai – į diskusiją su svečiu kviečiami visi, besidomintys šiuo sportu. A. Bakchį kalbins žmogus, bene geriausiai Lietuvoje žinantis jo pasiekimus ir visą drifto pasaulio virtuvę – patyręs įvairių čempionatų teisėjas Mantas Kuzmarskis.

Sportas – nuo paauglystės

Į JAV A. Bakchis kartu su tėvais atvyko būdamas 8 metų ir dar būdamas paauglys susidomėjo techniniu sportu. Jis dalyvavo įvairiose motociklų kroso  varžybose Kalifornijoje ir daug eksperimentavo vis keisdamas spyruoklių ir amortizatorių nustatymus bei tobulindamas ne tik savo įgūdžius, bet ir techniką. Pomėgis greitai tapo darbu – lietuvis atidarė savo įmonę „Feal Suspension“, kuri tobulino motociklų amortizatorius.

Baigęs aukštąją mokyklą, A. Bakchis susidomėjo automobilių sportu – pats pradėjo dalyvauti ralio varžybose, o jo įmonė išplėtė veiklą ir pradėjo tobulinti ne tik motociklų, bet ir automobilių pakabos elementus.

„Odi“ pravardę dėl sunkiai anglakalbiams ištariamo vardo gavęs Aurimas driftą išbandė 2009 m. Jau pirmame savo pradedančiųjų lygos „ProAm“ sezone lietuvis užsitarnavo varžovų pagarbą ir iškovojo profesionalo licenciją, leidusią startuoti stipriausioje pasaulio šoninio slydimo lygoje – „Formula Drift“. 2011 m. jis buvo pripažintas geriausiu lygos naujoku – debiutiniame sezone sugebėjo patekti tarp šešiolikos geriausių sportininkų.

Bakchio pasiekimai JAV augo. Pastaruosius keturis sezonus lietuvis patekdavo tarp penkių geriausių JAV drifterių, o 2017 m. sezono įskaitoje užėmė trečią vietą. Dabartinis jo automobilis – „Nissan 240SX“, į kurį įmontuotas LS3 variklis, pasiekiantis 650 AG. Automobilio pakaboje – „Feal“ bei „Wisefab“ detalės, padangos – „Falken“.

Aurimas Bakchis (4)

„Formula Drift“ stipriausia šoninio slydimo lyga vadinama ne be reikalo – tai yra geriausių ne tik JAV, bet ir viso pasaulio sportininkų čempionatas. Pavyzdžiui, 2017 m. sezone pirmą vietą užėmė airis Jamesas Deane‘as, antrą – norvegas Fredricas Aasbo, o aukščiausiai užkopęs amerikietis buvo Vaughnas Gittinas Jr., likęs ketvirtas. Beje, „Formula D“ varžosi ir latvis Kristapas Blušsas – jis 2017 m. liko penktas.

Dalyvavo varžybose Lietuvoje

Bakchį su Lietuva sieja ne tik vardas bei pavardė – jis puikiai bendrauja gimtąja kalba, kas kelerius metus grįžta į tėvynę ir yra dalyvavęs netgi drifto varžybose Kaune. Visą šalies šoninio slydimo bendruomenę jis nustebino 2013 m., kai vos atvykęs į Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą su pasiskolintu automobiliu važiuodamas pirmą kartą preciziškai tiksliai įveikė „Rytų Europos drifto čempionato“ (EEDC) trasą, kuri vietinius gąsdino greičiu, dideliu nuolydžiu ir netoli trajektorijos esančiais atitvarais. Tą pasirodymą matę teisėjai plojo atsistoję, o varžovai gavo papildomą progą pamąstyti apie „vidutinioko iš Amerikos“ sugebėjimus.

„Įdomu, čia didelis greitis – „Formula D“ tokių trasų neturime“, – tuomet stebėjosi A. Bakchis. 180 km/val. greitis prieš pradedant „statyti skersą“ neišgąsdino, o EEDC varžybose jis tik patvirtino prognozes: su iš Timo Simniškos pasiskolintu „Lexus SC“ užėmė pirmą vietą. Beje, antras tose varžybose liko K. Blušsas, po kelerių metų persikėlęs ieškoti naujų iššūkių į JAV.

Bakchio pasirodymas 2013 m. „Nemuno žiede“: https://www.youtube.com/watch?v=IhgEgloEjbk

Šių metų apsilankymo metu sportininkas taip pat rado laiko atsisėsti prie šoniniam slydimui parengto automobilio vairo ir „HGK Drift Challenge“ varžybose Latvijoje užėmė trečią vietą, nusileidęs tik „Formula D“ dalyviams – Mattui Fieldui ir K. Blušsui.

Papasakos apie drifto naujoves

Lietuvoje A. Bakchis su šeima aplankė kelias žymias šalies vietas, o antradienio vakarą ras laiko pabendrauti su šalies drifto entuziastais. Susitikimą organizuoja „Side to Side drift team“ komanda, su į gimtinę grįžtančiu tautiečiu turinti daug bendro: visi komandos sportininkai, kaip ir A. Bakchis, jau daug metų vairuoja „Nissan“ automobilius.

Dėl įtempto varžybų grafiko JAV A. Bakchis nespės apsilankyti artimiausiose varžybose Lietuvoje – liepos 12–15 d. tos pačios „Side to Side drift team“ organizuojamame „H2Auto Druskininkų drifto festivalyje“. Jau liepos 20–21 dienomis jo laukia „Formula D“ etapas JAV, „Evergreen Speedway“ trasoje.

Kelias valandas truksiančio susitikimo metu A. Bakchis papasakos apie savo patirtį drifte, skirtumus tarp Europos ir JAV, automobilių modifikacijas, teisėjavimo skirtumus ir daugybę kitų entuziastams įdomių niuansų.

Susitikimas su A. Bakchiu vyks liepos 3 d., 19 val., šalia Karo muziejaus esančiame verslo centre „BLC“ (K. Donelaičio g. 62, Kaune).

Bakchio video JAV: https://www.youtube.com/watch?v=VZ9I9g2E5TA

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt