Trečiame Europos drifto čempionato etape nugalėjo J. Deane, iš lietuvių geriausiai pasirodė B. Čirba

Europos drifto cempionatas 2018 Ryga 3 etapas 01

Šį savaitgalį Rygoje įvyko trečiasis Europos čempionato etapas. Į Bikerniekų trasą atvyko net 60 sportininkų, o Lietuvą atstovavo Benediktas Čirba, Andrius Čibirka ir Andrius Vasiliauskas.

Penktadienį įvyko dvejos treniruotės, o geriausiai sekėsi tiems sportininkams, kurie jau buvo važiavę šioje trasoje. Kvalifikacijoje nugalėjo favoritu laikytas airis Jamesas Deane, surinkęs 95,7 taško iš 100 galimų.  Vos vienu tašku atsiliko lenkas Grzegoržas Hypki, tuo tarpu trečią vietą po itin atkaklios kovos užėmė pernai metų čempionas Adamas Zalewski. Puikiai kvalifikacijoje pasirodęs B. Čirba surinko 89,3 taško ir užėmė 9-ąją vietą. Tuo tarpu A. Čibirka ir A. Vasiliauskas surinko atitinkamai 65,7 bei 64,3 taško, tačiau šių rezultatų neužteko norint patekti į Top 32 kovas.

Jei kvalifikacija vyko kaitinant saulei, tai poriniai važiavimai prasidėjo stipriai lyjant. Top 32 kovose B. Čirba įtikinamai nugalėjo Vokietijos pilotą Maxą Heindrich ir Top 16 susitiko su Haroldu Valdma iš Estijos. Važiuojant ant šlapios dangos mažiau klydo H. Valdma ir teisėjai pergalę skyrė estui.

Trečiame Europos drifto čempionato etape nugalėjo J. Deane finale įveikęs G. Hypki, trečias liko Krzysztofas Romanowski, ketvirtas A. Zalewski.

Bendroje įskaitoje B. Čirba iš 27-os vietos pakilo į 22-ą, tuo tarpu A. Vasiliauskas iš 14-os nukrito į 24-ą. Nacionalinėje įskaitoje Lietuva pakilo į šeštą vietą.

Artimiausias Europos čempionato etapas vyks rugpjūčio 17 – 19 dienomis Torūnėje, Lenkijoje.

Benedikto Čirbos pasirodymas: https://youtu.be/86YgZCPEvkc

www.auto-bild.lt