Penktame Europos šonaslydžio čempionato etape ant podiumo užlipo ir lietuvis

DMEC 12

Šį savaitgalį, Vokietijoje, legendinėje Formulės-1 trasoje Hokenheime vyko priešpaskutinis, jau penktasis, Europos šonaslydžio čempionato etapas. Iš 56 dalyvių geriausiai pasirodė ir  kvalifikacijoje nugalėjo Pawelas Korpulinskis surinkęs 92 taškus, vos vienu atsiliko čempionato lyderis James Deane iš Airijos. Puikius rezultatus parodė abu Lietuvos sportininkai: Andrius Vasiliauskas užėmė 3-ą, o Benediktas Čirba – 6-ą vietą.

Top32 etape B. Čirba nugalėjo norvegą Danielį Saeviką, o A. Vasiliauskas latvį Ivo Cirulį. Sekančiose kovose B. Čirba nugalėjo rumuną Caliną Ciortianą, o A. Vasiliauskas turėjo pripažinti airio Nigelo Colferio panašumą.

Top8 etape B. Čirba įveikė N. Colferį ir pusfinalyje susitiko su pernai metų „Formula Drift“ (JAV) čempionu James Deane. Po atkaklios kovos Benas nusileido airiui, o mažajame finale nugalėjo „Red Bull“ komandos sportininką vokietį Joe Hountondji. Trečioji vieta yra aukščiausias Lietuvos sportininkų pasiekimas Europos šonaslydžio čempionate.

Penktame etape nugalėjo ir šių metų čempiono titulą užsitikrino J. Deane, antras liko lenkas Adamas Zalewskis.

Čempionate B. Čirba iš 23-ios vietos pakilo į 14-ą, A. Vasiliauskas iš 21-os į 20-ą. Nacionalinėje įskaitoje Lietuva iš 6-os vietos pakilo 5-ą ir vos vienu tašku atsilieka nuo Latvijos.

 DMEC 05

Paskutinis, šeštasis, Europos šonaslydžio čempionato etapas vyks rugsėjo 21-23 dienomis Airijoje, Mondello parko trasoje.

 DMEC 16

Europos šonaslydžio čempionato tvarkaraštis:

2018 birželio 8 – 10 Plockas, Lenkija

2018 birželio 22 – 24 Mariapocs, Vengrija

2018 rugpjūčio 3 – 5 Ryga, Latvija

2018 rugpjūčio 17 – 19 Torunė, Lenkija

2018 rugsėjo 7 – 9 Hockenheimas, Vokietija

2018 rugsėjo 21 – 23 Mondello parkas, Airija

Benedikto Čirbos pasirodymas: https://www.youtube.com/watch?v=kqAll2zl9k4

www.auto-bild.lt