Ištvermingiausia Lietuvos „Toyota“ įveikė beveik pusę milijono kilometrų

20180711_184148

„Toyota“ atstovybė Lietuvoje surengė konkursą, siekdama išsiaiškinti, kurio automobilio rida šalyje didžiausia. Nugalėjo 2000 metų „Avensis“ modelis. Jo sąskaitoje konkurso metu buvo 443 908 kilometrai.

Pastaruoju metu šis skaičius vis dar auga – su automobiliu rekordininku važinėja informatikas Arnas iš Ukmergės. Vyras šypsodamasis pasakojo, kad automobilis jo giminėje keliauja iš kartos į kartą tarsi paveldas.

„Kažkada automobilį įsigijo tėvai, vėliau pirko naują, tad atidavė pusbroliui, o iš jo atiteko man. Šią „Toyota“ turiu jau apie trejus metus, su ja kasdien važinėju į darbą, – kalbėjo Arnas. – Automobilis patvarus, mane tenkina, bet, aišku, jau pagyvenęs. Svarstau pirkti naują „Avensis“. Ši markė populiari šeimoje: kai perdavė dabar mano turimą automobilį, ir tėvai, ir pusbrolis įsigijo kitus „Avensis“.

Konkurso nugalėtojui Arnui atiteko prizas – šilto ir šalto matęs „Toyota Avensis“ automobilis gaus nemokamą pilną apžiūrą įgaliotoje „Toyota“ atstovybėje.

Antrąsias ir trečiąsias vietas konkurse užėmusių automobilių – atitinkamai „Toyota Yaris Verso“ ir „Toyota Corolla“ – odometrai parodė taip pat įspūdingus skaičius – 380 909 bei 327 770 kilometrų.

Pasak „Toyota Baltic AS“ įmonės atstovo Jüri Luik, šis smagus konkursas surengtas siekiant atkreipti dėmesį į senesnių automobilių nuolatinės priežiūros svarbą.

„Automobiliui pastovi techninė priežiūra taip pat svarbi kaip žmonėms svarbus reguliarus sveikatos patikrinimas, – sakė J. Luik. – Prižiūrėtas automobilis suteikia jo savininkui užtikrintumą dėl saugaus vairavimo ir tap pat maksimaliai padidina kainą perpardavimui. Naudotų ir senesnių automobilių servisui patariame rinktis įgaliotas atstovybes – tai vienintelis būdas užtikrinti nuoseklią kokybę pagal gamybinius standartus.“

Luik teigimu, daug žmonių klaidingai galvoja, kad automobilio priežiūra reiškia tik alyvos ir alyvos filtro pakeitimą, o visa kita galima sutvarkyti esant reikalui, taip yra tik tada, kai problema išryškėja.

„Nepakankama priežiūra ar netinkamas remontas gali automobiliui pridaryti daug žalos ir dėl to padidėja rimtų avarijų rizika. Tai ne kažkoks siaubo filmas, o tik priminimas iš „Toyota“ automobilio naudojimo instrukcijos, – sakė J. Luik. – Prižiūrėtas automobilis pagerina bendrą eismo saugumo lygį. Kuo daugiau važiuojančių automobilių užsuks į įgaliotąsias atstovybes apžiūrai, tuo saugiau galėsime jaustis keliuose ir gatvėse.“

1993 m. įkurta „Toyota Baltic AS“ – oficialus „Toyota“ ir „Lexus“ importuotojas Baltijos šalyse. Įmonė  administruoja ir koordinuoja pardavimus, rinkodarą ir antrinės rinkos operacijas Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. 2018 metais Baltijos valstybėse iš viso veikia 21 „Toyota“ ir 5 „Lexus“ atstovybės bei 5 įgaliotieji serviso centrai.

www.auto-bild.lt